iPhone hafızasında otomatik yer açma nasıl yapılır?

0

Yeni nesil akıllı telefonlar her ne kadar yüksek depolama kapasitelerine sahip olsa da birçok kullanıcı halen 32 GB ve 64 GB depolamaya sahip iPhone kullanıyor. Bu makalemizde iPhone’ların depolamalarında nasıl otomatik yer açacağınızdan bahsettik.

2021’in en iyi bataryaya sahip akıllı telefonları

Kestirme özelliğini kullanarak cihazınızda yer açabilirsiniz

Sizlere az sayıda kullanıcı tarafından bilinen, depolama konusunda sorun yaşayan kişilerin imdadına yetişecek bir kestirmeden bahsedeceğiz. Buraya tıklayarak indirdiğiniz kestirmeyi kullanarak aldığınız ekran görüntülerinin otomatik silinmesini sağlayabilirsiniz. Kestirmeyi kullanabilmek için cihazınızın Safari uygulaması üzerinden indirerek açmanız gerekiyor.

Apple’ın ücretsiz iCloud hizmeti 5 GB depolama imkanı sunduğu için günümüzde kullanıcılara yetersiz geliyor. Oluşturulan kestirme sayesinde ekran görünt

lerini belirli tarih aralığında silebilir veya hangi günlerde otomatik silme işlemi gerçekleştireceğini belirleyebilirsin.

Silinmesini istemediğiniz ekran görüntülerini favorilerinize ekleyerek kestirmede yer alan ayarlardan favorilerinizin cihazınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için kestirme oluştururken favoriler klasörünü silinmeyecekler listesine eklemelisiniz.

Kestirme özelliğinin yanı sıra, iCloud hesabınızda yer yoksa Google Fotoğraflar uygulamasını indirerek otomatik yedekleme özelliğiyle cihazınızdaki medyaları senkronize edebilirsiniz.

Cevap bırakın