iPhone göndermeli yeni ‘iPod Touch’ yolda

0

Apple’ın birkaç ay içinde yeni iPhone serisini tanıtacağını biliyoruz. iPhone 13 olarak adlandırılması beklenen bu akıllı telefon ailesinin önceki seriye göre daha çok merak edildiğini söyleyebiliriz. Bu gelişmelerin ışığında yakında piyasaya çıkması beklenen Apple imzalı başka bir cihaz daha bulunuyor: iPod Touch. Apple, iPod Touch için yenilenmiş bir sürüm geliştiriyor.

Apple iPod Touch çevrim içi olarak sızdırıldı

Apple’ın yenilenmiş cihazı hakkında bir sızıntı ortaya çıktı. Macrumors’tan Steve Moser tarafından yayımlanan raporda cihazın bazı görüntüleri ortaya çıkıyor. AppleLe257 adı verilen Twitter kullanıcısını kaynak olarak gösteren Moser, iPod Touch tasarımını gözler önüne seriyor.

iPod-touch-03

Genel anlamda bakıldığında genişletilmiş bir iPhone gibi görünen cihaz alt kısımda hoparlör dizilimi ve şarj soketine sahip. Tekli bir kamera kurulumunun tercih edileceği tahmin edilecen cihazda farklı renk seçenekleri de sunulacak. Güvenlik tarafında Face ID’ye sahip olan cihaz, iPhone 12 serisine oldukça benziyor.

Müzik dinlemeye odaklanan bir cihaz olduğu için 3.5 mm kulaklık girişinin bu cihaza eklenmesi bekleniyor. Gelelim fiyat beklentisine. Mevcuttaki iPod Touch modelinde başlangıç fiyatının 199 dolar olduğunu görüyoruz. Yeni piyasaya sürülecek olan modelin de aşağı yukarı bu fiyatlarda olacağı söyleniyor. Elbette nihai sonuç için tanıtım tarihini beklememiz gerekiyor.

Cevap bırakın