iPhone ekranlarının üreticisi OLED şirketi satın alıyor

0

apple

Apple’ın iPhone ekranlarının tedarikçilerinden biri olan Japan Display, OLED ekran teknolojisine yönelik ciddi bir hamlede bulunmaya hazırlanıyor. Kamuoyuna yansıyan haberlere göre ekran üreticisi, OLED ekran üreten Joled adlı bir diğer şirketi satın almaya hazırlanıyor.

Japan Display, Joled’i satın almaya hazırlanıyor

Aktarılan bilgilere göre Japan Display ile Joled arasındaki anlaşma kısa süre içinde tamamlanacak. Bu satın alım, Japan Display’i rakipleri karşısında daha güçlü noktaya yükseltecek ve özellikle de G. Kore, Tayvan gibi ülkelerdeki güçlü rakiplere karşı rekabette elini kuvvetlendirecek. Elbette satın alımın önemli bir nedeni de Apple…

Nedeni sonraki iPhone’lar mı?

OLED, daha derin ve canlı görüntüler sergileyen, çok daha az güç tüketen bir ekran teknolojisi. Apple’ın sonraki iPhone modellerindeki ekran teknolojisinin OLED olacağı uzun süredir spekülasyon şeklinde de olsa gündemde. Beklentiler 2017 ya da en geç 2018’den itibaren gelecek modellerde ekranın OLED yapıda olacağı yönünde. Ekran tedariği konusu üzerinden ele alındığında, Japan Display’in hamlesi de açıklık kazanmış oluyor.

Mobilde OLED ekran trendi başlıyor

OLED ekran teknolojisi, mobil cihazlar açısından önümüzdeki süreçte sıklıkla gündeme gelecek. Çeşitli markaların üst segment modellerinin çoğunun bu ekran yapısında olacağı belirtiliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın