iPhone 8 ve iPhone X için en iyi kablosuz şarj istasyonu

0

Kablosuz şarj, Android kullanıcılarının bir süredir faydalanabildiği bir teknoloji. Apple tarafında ise nihayet iPhone 8 ve iPhone X modelleriyle birlikte kullanıcılar kablosuz şarj desteğine kavuştu.

Daha da iyisi, yeni iPhone’lar birçok Android cihazında da olduğu Qi Kablosuz Şarj standartını destekliyor. Bu da yeni iPhone modellerini kablosuz şarj edebilmek için illa 2018 yılında çıkacak Apple AirPower modelini beklemenize  gerek yok anlamına geliyor! Peki kablosuz şarj konusunda bilmemiz gerekenler ne ve yeni iPhone modelleri için hangi ürünü tercih edebiliriz?

Kablosuz şarj ile ilgili bilmeniz gerekenler

iPhone 8 veya iPhone X modelleri için geleceğe dönük, kaliteli bir kablosuz şarj ünitesi almak için bilmeniz gereken birkaç şey var. Örneğin bu modellerin Qi standartını desteklediğini söylemiştik. Ancak Qi standartının hangi versiyonu?

Qi 1.2 desteği: Qi standartında; 1.0, 1.2 ve 1.2 olmak üzere farklı segmentasyonlar var. O nedenle aldığınız cihazın 1.2 standartını destekliyor olması gerekiyor. Bu sayede 15 W çıkışlı en hızlı şarj istasyonunu satın almış olursunuz. Her ne kadar yeni iPhone’lar 7.5W giriş destekliyor olsa da gelecekte yazılım güncellemesiyle 15 W desteği gelebilir.

QC 3.0 adaptörü: Şarj istasyonları, tabii ki bir kabloyla prize bağlı şekilde çalışıyor. O nedenle QC 3.0 destekleyen ve 15W çıkışı rahatça sağlayacak bir adaptör kullanmak çok daha verimli olacaktır.

Tek veya çoklu bobin: Şarj istasyonlarının içerisinde bobinler yer alıyor. Eğer aldığınız üründe bundan tek bir tane varsa, cihazınızın şarj olması için cihazı kablosuz şarj padine çok düzgün koymanız gerekiyor. Çoklu olduğunda ise farklı duruş biçimlerinde dahi cihazınızı şarj edebiliyorsunuz. O nedenle alacağınız üründe çoklu bobin olması önemli.

iPhone için en iyisi: Samsung Kablosuz Hızlı Şarj Standı

Biraz ironik olduğunun farkındayız ancak Apple AirPower modelini beklemek istemiyorsanız, şu an satın alabileceğiniz en iyi çözüm Samsung Kablosuz Hızlı Şarj Standı.

349 TL’ye satın alabileceğiniz bu ürünün en iyi olmasının bazı sebepleri var:

  • Qi 1.2 standartını destekliyor
  • İçerisinde üç bobin var
  • LED aydınlatma mevcut
  • Hızlı Şarj adaptörü ile birlikte geliyor

Ürünün hemen satın almak için tıklayın

Cevap bırakın