iPhone 8 bugün tanıtılıyor!

0

Apple’ın 2017 için merakla beklenen akıllı telefon modelleri 12 Eylül 2017 tarihinde, Türkiye saatiyle 20:00 sularında lanse edilecek. Lansman, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Apple Park’ta gerçekleştirilecek.

Teknoloji şirketi, geçtiğimiz yıl 16 Eylül’de iPhone 7 serisini lanse etmişti, zaman planlamasının 2017’de yaklaşık bir hafta öne alındığı görülüyor.

Apple tarafından sunulacak iddialı özelliklerle dikkat çekecek ve önümüzdeki süreçte tüm dünyada yoğun talep göreceği tahmin edilen yeni mobil cihazlara yönelik güçlü beklentilerin yanıtlanacağı bir gün söz konusu…

Temsilidir.

3 model birden geliyor

Birkaç saat sonra resmiyet kazanacak olan cihazların üç farklı isimle gelmesi muhtemel; iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X. iPhone 8 modelleri, bu anlamda sürpriz değil, ancak iPhone X nedir sorusu akıllara geliyor. Apple’ın 9 Kasım 2007’de ilk iPhone’u tanıttığı gözönüne alındığında, 2017 aynı zamanda söz konusu mobil cihaz serisinin 10. yılı anlamı taşıyor ve iPhone X’in bu noktada ’10. yıl şerefine’ sunulacak bir model olacağı belirtiliyor.

Diğer yandan yeni akıllı telefonlarla ilgili bazı teknik özellik beklentileri de var. Yeni renk seçenekleri, yeni tasarım, OLED ekran teknolojisi, kaldırılan fiziksel home tuşu, yüz tarama özelliği, daha akıllı kameralar ve yeni işletim sistemi iOS 11 öne çıkanlar arasında olabilir.

Yeni Apple Watch ve Apple TV de tanıtılabilir

Son bir detay olarak Apple’ın iPhone modellerinin yanı sıra bugün, 3. nesil Apple Watch ve 4K Apple TV modellerini de görücüye çıkarması olasılığının güçlü olduğunu belirtelim.

Gelişmeleri ve serinin modellerinin tüm özelliklerini önümüzdeki ilerleyen saatlerde paylayacağız, gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz, takipte kalınız…

Cevap bırakın