iPhone 7 tasarımda büyük değişikliklerle gelmeyebilir

0

Apple Unveils

Apple, 2016 yılındaki ilk akıllı telefon modeli iPhone SE’yi geçtiğimiz aylarda tanıttı. İddialı donanım özellikleri ve iPhone 5s görünümü ile gelen cihazın ardından gözler sonbahar aylarında lanse edilecek iPhone 7’ye çevrilmiş durumda. iPhone 5’ten 6’ya geçişte ciddi tasarım değişikliğine giden teknoloji şirketinin 7 serisinde nasıl bir yol izleyeceği ‘sonraki büyük’ soru işaretleri arasında. Tam da bu noktada iPhone 7’ye ait olduğu iddia edilen yeni bir görüntü (aşağıda) basına yansıdı. Çin kaynaklı görsel, iPhone 7’nin arka kısmına işaret ediyor. Resmi olmayan görsele göre Apple, sonraki üst segment akıllı telefonunun tasarımda büyük değişiklikler kurgulamamış olabilir…

iphone-7

iPhone 6’da da eleştiri konusu olan arka kameranın dışa doğru çıkıntı yapma durumu, söz konusu görselden anlaşılacağı üzere (olası) iPhone 7’de de mevcut. Estetik olarak pek de beğenilmeyen bu durum, ayrıca cihazın ergonomisi için de soru işaretleri arasındaydı. Apple, kameranın bu tasarımında belirgin bir değişiklik sergilemeyebilir. Öte yandan kameranın sol üste daha yakın yerde konumlandığı anlaşılıyor. Ayrıca daha büyük olduğu görülüyor.

Diğer öne çıkan ayrıntı anten çizgileri hakkında. Apple, görüntülere bakılacak olursa anten çizgilerinde tasarım değişikliğine gitmiş durumda. Dikey çizgiler artık yok. Arka kısımda sadeliği önemli ölçüde artıran bir hamle. iPhone 7, yılın en önemli mobil cihazlarından biri olacak ve tanıtımının eylül ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın