iPhone 7 işlemcisi iPod ile geri döndü

0

Gücünü A10 Fusion işlemciden alan iPhone 7 bundan yaklaşık 3 yıl önce hayatımıza girdi. Ekran boyutu ve çözünürlüğü ile devrim yaratmayan akıllı telefon yine de hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaştı.

Dört çekirdekli iPhone 7 işlemcisi sonrasında A11 ve A12 işlemcileri yeni nesil iPhone modelleri ile birlikte tanıtıldı. Şimdi ise iPhone 7 işlemcisi yeni bir modelde yeniden karşımıza çıktı. Yeni nesil iPod touch için çalışmalarını sürdüren Apple, bu müzik çalar modelinde iPhone 7 işlemcisini kullanıyor. A10 Fusion işlemci ile gelen olan yeni nesil iPod Touch, 256 GB dahili depolama alanına sahip.

iPhone 7 işlemcisi geri döndü

Altıncı nesil iPod Touch’ın Temmuz 2015’te satışa sunulmasının ardından ilk defa yeni bir iPod modelini göreceğiz.

Yeni iPod Touch işlemci tarafında bizi şaşırttı ancak tasarım açısından büyük farklılıklar beklememek gerekiyor. 4 inçlik bir ekranla gelecek olan üründe Home tuşu ve kameralar aynı şekilde korunuyor.

Apple A10 işlemcisi ile birlikte yeni iPod touch modelinde FaceTime aramaları yapılabilecek. Aynı şekilde artırılmış gerçeklik uygulamaları da kullanılabilecek.

Apple Arcade oyun abonelik hizmeti ile birlikte yeni nesil cihazın öneminin arttığını söyleyebiliriz. Tahminlere göre bu abonelik hizmetinde yayınlanacak tüm oyunlar yeni cihaz üzerinden oynanabilecek.

Cevap bırakın