iPhone 7 çift arka kameraya mı sahip olacak?

0

iphone-7-150816-1-640x458

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy Note7’nin ardından gözler Apple’ın eylül ayında düzenlenecek lansmanına çevrildi. Tüketici elektroniği şirketinin tanıtımını gerçekleştireceği akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a (başka model isimlendirmeleri de söz konusu) dair beklentiler bir hayli yüksek. iOS 10 önyüklü cihazların kimi ‘olası’ teknoloji özellikleri ise çeşitli kaynaklardan gelen bilgi ve görsellerle kamuoyuna yansımaya devam ediyor. Bu özelliklerin nihai olmadığını belirtmekte fayda var.

Gelen yeni bir görsel, Apple Watch’taki gibi daha koyu tonlara sahip bir iPhone 7 Plus’ye işaret ediyor. Öne çıkan diğer detay ise arka kısımdaki çift kamera. Daha önce de bu tür görseller, hatta videolar basına sızmıştı. iPhone 7 Plus’ta çift kameranın olacağı, iPhone 7’de ise bunun söz konusu olmadığı yönünde de çeşitli bilgiler vardı.

Kulaklık girişi yok

Öte yandan cihazın alt kısmı da görülüyor. Burada kulaklık girişinin olmadığı, onun yerine hoparlör konumlandırıldığı açık bir şekilde anlaşılıyor.

Yeni bir şarj yöntemi mi?

Son olarak ilgili iPhone’da Smart Connector olduğu da gözlerden kaçmıyor. iPad Pro’da kullanılan bu özellik, akıllı telefonla birlikte yeni bir şarj yönteminin de kullanıma sunulabileceği şeklinde yorumlandı.

Eylül ayında tanıtılacak

iPhone 7 modelleri için resmi tanıtım tarihi henüz netleşmiş değil. Ancak cihazın eylül ayının başında duyurulması bekleniyor. Yine önümüdeki eylül ayından itibaren teknoloji raflarında ve online platformlardaki yerini alması da bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın