Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışlarında rekor!

  iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışlarında rekor!

  iphone-6s-iphone-6s-plus

  Apple, lansmandan yalnızca üç gün sonra, 13 milyondan fazla yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sattığını duyurdu. Bu, yeni bir rekor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus; İtalya, Meksika, Rusya, İspanya ve Tayvan dahil 40’tan fazla ülkede 9 Ekim’den, Türkiye’de ise 16 Ekim’den itibaren satın alınabilecek. Yıl sonuna kadar yeni iPhone’lar 130’dan fazla ülkede satılacak.

  “iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışları inanılmaz bir seviyeye ulaştı ve Apple tarihindeki tüm ilk haftasonu satışlarının çok üzerine çıktı,” diyen Apple CEO’su Tim Cook sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşterilerin geri bildirimleri inanılmaz. 3D Touch ve Live Photos’a bayılıyorlar. 9 Ekim’de daha da fazla ülkede iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı müşterilere ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz.”

  Tim-Cook

  Apple CEO’su Tim Cook.

  iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, 9 Ekim’den itibaren Andorra, Avusturya, Belçika, Bosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Man Adası, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Maldivler, Meksika, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Tayvan dahil, 40’tan fazla ülkede daha satışa sunulacak. 10 Ekim’de ise bu ülkelere Bahreyn, Ürdün, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri de katılacak. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus; Hindistan, Malezya ve Türkiye’de 16 Ekim Cuma günü satışa sunulacak ve yıl sonuna kadar 130 ülkede satışa sunulmuş olacak.

  26 Eylül Cumartesi gününe kadar yapılan satışlar, Apple’ın 2015 dördüncü çeyrek sonuçlarına, 27 Eylül 2015’te yapılan satışlar ise Apple’ın 2016 birinci çeyrek sonuçlarına dahil edilecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN