Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6s ve 6s Plus daha düşük fiyatlı olabilir

  iPhone 6s ve 6s Plus daha düşük fiyatlı olabilir

  iphone-6s

  Apple, 2014 yılında tanıttığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini, bir dizi teknoloji geliştirmesi eşliğinde iPhone 6s ve iPhone 6s Plus isimleri altında tanıtacak. 9 Eylül 2015’te gerçekleştirilecek lansman öncesinde iki yeni modele ilişkin birçok detay açığa çıkmış durumda. Çeşitli kaynaklara dayandırılan bilgilerden ziyade çok daha keskin detaylar içeren Asya kökenli görseller ve bazı güvenilir analistlerin açıklamaları bu noktada kaynak teşkil ediyor. Akıllı telefonların daha iyi bir kamera, işlemci, 4G çipi, daha kaliteli alüminyum malzeme ve daha parlak ekran gibi özelliklere ek olarak yeni renk seçenekleri ile Force Touch adlı yeni bir ekran özelliğini beraberlerinde getirmeleri bekleniyor.

  Peki yeni nesil akıllı telefonların satış fiyatları için göstergeler ne yönde. Tahminler Apple’ın bazı şaşırtıcı adımlar atabileceğine işaret ediyor. iPhone 6s ve 6s Plus’ın yeni kamera ve kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik geliştirmelerine ek olarak daha düşük bir fiyat etiketi ile tüketicilerin karşısına çıkması yönündeki iddiaların kaynağı akıllı telefon pazarının genel durumu…

  apple

  ABD pazarından yola çıkıldığında Android dünyasında 400 dolar satış fiyatına sahip oldukça yüksek donanımlı modellerin ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmıyor. Her ne kadar iPhone 6 serisi, Android ekosisteminin ülkedeki pazar payını geriletmeyi başarmış olsa da en yeni akıllı telefonlar baz alındığında hakim durumun değişmeye başladığı görülüyor.

  OnePlus 2 gibi modeller daha çok seviliyor örneğin. Üstelik Motorola ve Nextbit gibi oldukça iddialı rakipler de söz konusu. Apple’ın bu noktada bir fiyat ayarlaması yaparak rakiplerini sürklase etme olasılığı ihtimal dahilinde. iPhone 6’nın devamındaki Apple akıllı telefon modellerinde daha düşük kar marjı ile daha çok satış gerçekleştirme konusunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise 9 Eylül’de açığa çıkacak. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN