Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6s ön siparişlerine yoğun ilgi

  iPhone 6s ön siparişlerine yoğun ilgi

  iphone-6s-iphone6s-plusApple’ın 9 Eylül’de lanse ettiği ve detaylarına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz akıllı telefon modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için ön siparişler 12 Eylül 2015 tarihinde aralarında ABD, Çin’in de bulunduğu pilot ülkelerde başlamıştı. Ön siparişlerde yeni iPhone 6s modellerine herkesten önce sahip olmak isteyen kimselerin cihazlarını ayırtmaları amaçlanıyor. Ve bu sürecin başlangıcından sadece 12 saat sonra dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de stokların tükendiği resmi olarak açıklandı.

  iphone-6s-iphone6s-plus

  Sürpriz gelişme, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin ülkede gördüğü yoğun ilgiye işaret ederken, cihazın ne denli yüksek düzeyde beklendiği de açıkça ortaya çıkmış oldu. Çinli teknoloji severler, yeni iPhone serisi modellerde tüm renkler için ön sipariş için belirlenen stokları eritmeyi başardılar. Çin’de Apple’ın iki yeni cihazının yeniden sipariş edileceği tarih ise iPhone 6s modeli için ‘2-3 hafta’ ve iPhone 6s Plus için ‘3-4’ hafta şeklinde açıklandı.

  Apple adına Çin’deki göstergeler bir hayli çarpıcı bir dönemin de ilk habercisi adeta. Dünya genelinde 2014 yılı sonu ve 2015 yılı devamında yüz milyon civarında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satılmıştı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’un da benzer bir performans göstermesi olası görülüyor. Öte yandan akıllı telefon serisinin ABD’de de yoğun ilgi ile karşılandığı belirtildi. En hızlı talep gören iPhone 6s renginin ise ‘rose pink’ olarak adlandırılan pembe altın rengi olduğu kaydedildi. Apple’ın yeni modellerinin Türkiye’deki satışlarının ne seviyede ilgi göreceği merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN