Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6S kasası daha güçlü olacak mı?

  iPhone 6S kasası daha güçlü olacak mı?

  Ekran_Resmi_2015-08-11_12_02_00

  Yeni nesil iPhone’ların çok daha güçlü ve dayanıklı kasalara sahip olacağı dedikoduları yayıladursun yayınlanan bir video, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile güçlendirilmiş olduğu iddia edilen iPhone 6S’in dayanıklılığını karşılaştırıyor.

  Piyasaya çıktığı ilk günlerde kullanıcılar tarafından yayınlanan videolarda eğildiği gözlemlenen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, gelecek ay piyasaya çıkacak olan 6S’in ses kontrol tuşlarının bulunduğu bölgelerden güçlendirilmesine ilham verdi.

  Rakamlara gelecek olursak; halihazırda piyasada bulunan 6S kasası 138.09mm uzunluğunda 66.91mm genişliğindeyken, 6S’te bu ölçüler kolayca anlaşılmayacak şekilde 138.2mm ve 67.16mm’ye çekilmiş.

  iPhone 6 ve 6 Plus’ın ses tuşlarının olduğu yerden kaynaklı güçsüzlüğünün yanında kasanın sırt bölümünün kalınlığı da 6S’te 1.14mm’den 1.90mm’ye çıkarılıyor. Ayrıca bu güçlendirme beklenildiği gibi bir ağırlaşmaya da sebebiyet vermiyor. iPhone 6 ve 6 Plus’da 25 gram olan kasa kaplaması bu güçlendirmeyle birlikte sadece 27 grama ulaşıyor.

  Gerçi eklenecek Force Touch özelliği 6S’in biraz da ağırlaşmasına sebep olması beklenirken, bunun karşısında Apple, Watch Sport saatinde kullandığı yeni teknoloji bir alüminyum alaşımından faydalanacağa benziyor.

  Tüm bunların yanıtını alacağımız resmi olmayan kesin tarih ise 9 Eylül gibi görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN