Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6c’den yeni detaylar

  iPhone 6c’den yeni detaylar

  iPhone_6C_2

  Apple’ın tanıtılması beklenen akıllı telefon modeli iPhone 6c’nin ekran boyutu ve pil kapasitesine dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Şirketin yeni modelinin iPhone 5c’de olduğu gibi nispeten daha düşük bir fiyatla gelmesi beklenirken bunun için ekranının daha küçük boyutta olabileceği kaydedildi.

  Dünya genelindeki çeşitli teknoloji uzmanlarının görüşlerine dayandırılan bu özellik, Apple adına gelenekselci kullanıcıların da hedef alınması anlamı taşıyor. Bilindiği üzere iPhone 6 modellerindeki önceki modellere nazaran büyütülen ekran boyutları, kimi kesimlerin tepkisini çekmişti. Bu noktadan hareketle 4 inçlik bir iPhone 6c modelinin söz konusu olabileceği belirtiliyor.

  iPhone 6c’ye dair bir diğer iddia ise Çin’deki bir kaynağa dayanıyor. Kamuoyu ile paylaşılan bir görselde iPhone 6c’ye ait olduğu ifade edilen bir batarya görünürken, söz konusu komponentin kapasitesinin 1700 mAh olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Daha önceki iPhone’da 1500 olan batarya kapasitesinin bir miktar artırıldığı sonucu günyüzüne çıkıyor. Görselin yüzde yüz doğruluk payına sahip olmadığını, konuya ilişkin bir onayın da Apple nezdinde gelmediğini hatırlatalım.

  apple-iphone-5c

  Öte yandan iPhone 6c modelinin, iPhone 6s serisi ile beraber tanıtılma ihtimali oldukça düşük. Apple’ın bu modelini 2016 yılında satışa çıkacak şekilde duyuracağı iddia ediliyor. Apple adına başta iPhone 6s, iPhone 6s Plus’ın yer aldığı birçok yeni model, 2015 yılının son döneminde görücüye çıkacak.

  Yeni modeller arasında iPhone 6c’nin yanı sıra iPad Pro adlı büyük ekranlı tablet modelinin de yer alması da diğer beklentiler arasında.

   Not: Görseller temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN