Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6c Apple’ın kendi web sitesinde görüldü

  iPhone 6c Apple’ın kendi web sitesinde görüldü

  05d1484a-5eee-4575-b79a-7eacfd140136-2060x1236Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone için yıllık tanıtım döngüsü Eylül ayına işaret eder. Şirketin 2015 yılında tanıtılması beklenen modellerinden biri de iPhone 6c. Ancak daha tanıtımına aylar varken ilgili model, Apple’ın Birleşik Krallık’taki web sitesinde ilginç bir şekilde ortaya çıktı. Aksesuarlar bölümünde, Lightning şarjının üzerinde konumlandırılmış halde görünen iPhone 6c modeli, Touch ID özelliğine sahip Home butonuyla dikkat çekerken olayın fark edilmesi üzerine ise apar topar kaldırıldı.

  2013 yılında tanıtılan iPhone 5c’nin devamı niteliğindeki plastik destekli iPhone 6c, öncülünden farklı olarak dokunmatik kimlik sensörü sayesinde kullanıcı şifresi girilmeden akıllı telefonun ekran kilidinin açılmasını sağlayacak gibi görünüyor.

  Bunun haricinde söz konusu modele dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Apple adına yaşanan durumun kaynağının bir çalışanın yaptığı yanlış listeleme olabileceği iddia ediliyor. Bu özellik Apple’ın iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPad Air 2 ve iPad mini 3 modellerinde yer alıyor. edits22Solda Apple iPhone 5c ve sağda iPhone 6c.

  Tahminlere göre önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğinde Apple, 4.7 ve 5.5 inç ekrana sahip iPhone 6 ile iPhone 6s modelleri için yeni ‘ara versiyonları’ tanıtacak. Şirketin uzun yıllardır devam eden bu stratejisi sonrasında yeni modellerin 12 megapiksel kamera, 2 GB RAM gibi bir dizi teknoloji geliştirmesi ile geleceği de analistler tarafından dile getirilen olasılıklar arasında. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN