Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GeneliPhone 17 Ultra mı geliyor?

  iPhone 17 Ultra mı geliyor?

  Her geçen yıl yapılan yenilikler ve geliştirmelerle kullanıcıların gözünü boyamayı başaran Apple, bu sene duyuracağı iPhone 16 serisi üzerinde çalışırken, iPhone 17 hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Geleceğe dönüş olarak da adlandırabileceğimiz iPhone 17 Ultra, söylenenlere göre telefon serisine büyük bir yenilik katacak. İşte iPhone 17 Ultra detayları…

  iPhone 17 serisi, yüksek ihtimalle 2025’in eylül ayında tanıtılacak olsa da her seri gibi bunda da iddialar çok önceden ortaya çıkmaya başladı. Belki de şimdiye kadar ki en ince iPhone olacak 17 Ultra, gelecekten gelmiş gibi görünebilir.

  İnce iPhone 17

  Geçenlerde düzenlenen Let Loose etkinliğinde Apple, firmanın tarihindeki en ince cihazı olan M4 iPad Pro’yu tanıttı. Bu incelikte bir tablet bazı kullanıcılar tarafından beğenilse de diğerleri çok ince cihazın kullanımda zorluk yarattığını belirtti. Ancak genel olarak ince tasarım çoğu kullanıcının hoşuna gitti ve neredeyse kağıt inceliğinde bir tablet gelecekten gelmiş gibi göründü.

  Yıllardır Apple bizleri Pro modellerine alıştırdı, fakat bu alışkanlık iPhone 17 serisinde yerini Ultra’ya bırakacak gibi duruyor. Çok daha ince tasarım ile tanıtılması beklenen 17 Ultra, şimdilik iddialardan ibaret olsa da “Neden daha ince bir iPhone’a gerek var?” gibi soruları kullanıcıların aklına getirdi. Her ne kadar ince telefon kabul edilebilir olsa da “Ultra” isminden dolayı daha büyük bir ekran ile de gelebilir ve sürekli boyutu büyüyen telefonlar artık kullanıcılar için can sıkıcı olmaya başladı.

  iPhone 17 Ultra

  iPhone 17 serisi ile birlikte kamera tarafında önemli geliştirmeler de beklenenler arasında. Özellikle ön kamerada 12 megapiksel yerine 24 megapiksel kullanılabilir. Arka tarafta ise yeni bir tasarıma gidilerek sol üst köşedeki arka kamera adası, üst orta kısma taşınabilir. Ancak bu tasarım değişikliğinin seride yalnızca Ultra model için uygulanması bekleniyor. Bu değişiklik de kamera gelişiminin göstergesi olabilir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN