iPhone 14 hakkında yeni bir özellik daha belli oldu

0

Apple’ın yeni iPhone serisini tanıtmasının ardından uzun bir zaman geçmemesine rağmen iPhone 14 serisi hakkında pek çok bilgi sızdırılmaya başlandı. Yeni iPhone 14 serisinin bazı teknik detaylarının belli olmasının yanı sıra tasarımı hakkında da ciddi detaylar ortaya çıkmıştı. İşte bu noktada iPhone 14 ailesi hakkında yeni bir belli oldu.

iPhone 14 serisi için beklentiler oldukça karmaşık 

iPhone 13 serisinde bildiğiniz gibi beklenen bazı özellikler gelmemiş ‘büyük yenilikler’e sahne olmamıştı. Şu anda piyasadaki en iyi telefonlar arasında yer alan serinin beklentileri özellikle 2022 yılında tanıtılacak iPhone 14 ile karşılaması bekleniyordu ancak öyle olmadı. iPhone 14 için ‘eksiklikler’ de iPhone 13 kadar konuşuldu.

iPhone 14 ailesinde olmayacağı kesin gözüyle bakılan ‘mini’ modele ek olarak iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört modelin sunulacağı aktarılıyor.

iPhone 14 serisi-2

Söz konusu modellerin ise 6.08 ve 6.68 inçlik ekranları olacak. Yeni çıkan bilgilere göreyse yeni iPhone’lar Wi-Fi 6E kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olarak karşımıza çıkacak. Bu özellik sayesinde de çok daha hızlı kablosuz veri aktarımı gerçekleştirilebilecek.

Daha önce de iPhone 14’lerin tamamında 120Hz ekran yenileme hızının bulunmayacağını öğrenmiştik. Bu elbette Ross Young’ın tahminiydi ve kesin olmayabilir ancak yine de böyle bir ihtimalin olduğunu aktaralım. Serinin kamera tarafında önceki modelere oranla büyük bir değişiklik olmayacak ve işlemci tarafında 5 nm süreçten çıkan A16 Bionic( eğer bir değişiklik olmazsa) işlemcisiyle donatılacak.

Akıllı telefon pazarında ‘kamera’ patlaması!

Cevap bırakın