iPhone 13’ün yeni renk seçeneği ortaya çıktı

0

Apple’ın iPhone 13 serisi tanıtıma adım adım yaklaşmaya devam ederken, bu kez de turuncu renkli bir modeliyle gündeme geldi.

iPhone 13 serisinin sızıntıları, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken epey artmaya başladı. Lansman tarihi yaklaştıkça, teknik detaylar dışında telefonun tasarım ve renk detayları da ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz hafta bazı kaynaklar pembe renkli iPhone 13‘ü gösterirken, bu kez de farklı kaynaklar turuncu/bronz renkli modeli gösterdi.

iPhone 13’ün turuncu/bronz rengi ilk kez görüldü

iPhone 13’ün turuncu/bronz renkli versiyonu, tanınmış teknoloji ajanlarından Jon Prosser tarafından ortaya çıkarıldı. Şirketin son yıllarda iPhone ve diğer ürünlerinde yeni renk seçeneklerini benimsemesi, iPhone 13 serisinin turuncu ve pembe gibi daha fazla renk seçeneğine sahip olma ihtimalini artırıyor.

Apple’ın yeni iPhone’ları aksilik olmaz ise Eylül ayında piyasaya sürülecek. Cihazların önceki nesil modellere göre çok fazla tasarımsal değişikliği olmayacak. Ancak şirket çentik boyutunu kısaltırken, ekran ve pil tarafında da bazı yeniliklere yer verecek. Dört model olarak karşımıza çıkacak olan iPhone 13 serisi; A15 çip, daha büyük pil ve depolama alanına sahip olacak. En önemlisi de 120Hz ekranlı ilk iPhone unvanını da 13 serisi taşıyacak.

Şu anda cihazların tanıtım tarihi hakkında belirsizlikler sürüyor. Ancak iPhone 12 serisinde olduğu gibi lansman tarihinde bir ertelenme olması beklenmiyor. Zira vaka sayılarındaki gerilemeler ve aşıların vurulma oranının artması, ABD’li üretici için lansnmanı yapması için hiçbir olumsuzluk vaat etmiyor.

Cevap bırakın