iPhone 13 serisinin bu kez de metal kalıpları sızdırıldı!

0

Apple’ın iPhone 13 serisi hakkında sızıntılar giderek arttı. Son günlerde sıkça gündeme gelen bu telefonlar, özellikle tanıtım tarihine doğru yaklaşırken daha da fazla ayrıntısıyla ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz haftalarda bazı kaynaklar iPhone 13 serisinin resmi kılıflarını ortaya çıkarmıştı. Bu kez ise weibo’da yine bu cihazların tasarımını gösteren metal kalıplar göründü. Muhtemelen bu kalıplar, aksesuar üreticilerinin cihazlar için önceden kullandığı şablonlar olabilir.

iPhone 13 serisinin tasarımı netlik kazandı

Sızdırılan resimlere göre iPhone 13 genel tasarımı, daha önce ortaya çıkan render ve diğer söylentiler ile eşleşiyor. iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de yeni bir arka kamera düzenlemesi olacak. Apple diktörtgen şema tasarımını hala benimsese de çift kamera dizilimindeki değişiklikler gözlerden kaçmıyor.

 

iPhone 13 Pro serisi ise temelde aynı tasarıma sahip. Arka kamera modülünün düzeni değişmiyor ancak benzersiz bir kamera dizilimi bu telefonlarda da mevcut.  Fakat kamera modülü iPhone 12 serisine kıyasla biraz daha büyültülmüş gibi görünüyor. Zira fotoğraflara bakıldığında gövdenin çoğu kısmını kaplayan modül gözlerden kaçmıyor.

iPhone 13 serisinin ön tasarımı hakkında ise ne yazık ki çok fazla ayrıntı yok. Gerek kılıf görselleri, gerekse şablonlar ekran ve çentiğin nasıl olacağına dair net bir bilgi sunmuyor. Ancak son bilgilere ve render görüntülerine göre Apple, iPhone 13 serisiyle beraber çentik boyutunu biraz daha kısaltacak. Bu da kullanıcılara daha iyi bir ekran-gövde oranı sunacak.

Spesifik özellikler açısından ise iPhone 13 serisi; 5.4, 6.1,  ve 6.7 inç ekranla ile gelecek. Bunun yanı sıra iPhone 13 Pro modellerinde 120Hz yenileme hızına yer verilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın