iPhone 13 Pro’nun render görüntüleri videosuyla ortaya çıktı!

0

Apple’ın yeni iPhone’ları hakkında sızıntı bombardımanları durmaksızın devam ediyor. ABD’li üreticinin Eylül ya da Ekim aylarında piyasaya süreceği bu telefonlar artık tasarım olarak netleşti denebilir. Ancak isim konusunda hala belirsizlikler sürüyor. Zira kimi kaynaklar iPhone 13 serisi olacağını söylerken, kimisi ise iPhone 12S olacağı yönünde söylemlerde bulunuyor.

İsimlerle ilgili tartışmalar her ne kadar devam etse de, gelecek olan telefonların neye benzeyeceği ve nasıl olacağı artık açıkça ortada. Günden günde daha güvenilir sızıntılarıyla ortaya çıkan yeni iPhone’lar, şimdi ise farklı resimlerle tekrarda gündeme geldi. Bu kez de iPhone 13 Pro modelinin tasarımını ortaya koyan render görüntüleri ve video ortaya çıktı.

iPhone 13 Pro yeni bir videoda gösterildi

Concept Creator adlı bir YouTube kanalında ve Letsgodigital adlı internet sitesinde iPhone 13 Pro’nun yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Her iki kaynakta yıllardır çoğu akıllı telefonların tasarımına dair sızıntıları paylaşmasıyla tanınır. Özellikle Letsgodigital bu alanda daha çok tanınıyor ve paylaştığı görsellerin doğruluk payı da oldukça yüksek.

 

Yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere iPhone 13 Pro, tıpkı daha önceki render görüntlerine benzer tasarımla gelecek. Apple çok büyük tasarım yinelemelerine yer vermese de en azından cihazın çentik boyutunu kısaltacak.

Öte yandan iPhone 13 Pro daha gelişmiş kameralar ile gelecek ve ilk kez ekran üzeri parmak izi tarayıcı özelliğine de sahip olacak. Özellikle pandemi döneminden sonra Apple güvenlik konusunda kullanıcı yararına çalışmalar yapmaya başladı. Dolayısıyla bir sonraki iPhone’larda ekran üzeri parmak izini görmek Apple kullanıcıları için yüzleri güldürecek bir yenilik olacaktır.

Daha önce yayınlanan çizimlere göre iPhone 13 Pro, 146.7 mm yüksekliğinde ve 71.5 mm genişliğinde bir gövdeye sahip olacak. Bu, iPhone 13 Pro’nun iPhone 12 Pro’dan çok farklı olmayacağını, yalnızca biraz daha ince geleceğini gösteriyor.

Öte yandan Apple’ın yeni iPhone’larının tümü OLED ekranlara sahip olacaklar. Bunlardan iPhone 13 Pro ve Max modelleri 120Hz ekranla gelirken, standart modelin ise daha düşük bir yenileme hızına sahip ekranla geleceği söyleniyor.

Cevap bırakın