iPhone 13 Pro’nun kamera özellikleri ortaya çıktı

0

Apple‘ın merakla beklenen yeni telefonlarının çıkmasına 4 aydan az bir süre kaldı. Lansman tarihi yaklaştıkça heyecan artarken, yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Kısa süre önce gelen sızıntılar iPhone 13 modellerinin tasarımını ortaya çıkarmıştı. İlk defa iPhone X ile gördüğümüz tasarım dilini devam ettiren şirket, bu yıl önemli geliştirmeler yapıyor.

Tasarımdaki yavaş gelişimi donanım ve kamera ile gidermeye çalışan şirket, her yıl bir önceki modeli adeta gölgede bırakacak geliştirmeler üzerinde çalışıyor. Son gelen bilgiler Apple‘ın, bu yıl en büyük değişimi kamera tarafında yapacağını ortaya çıkardı.

iPhone 13 Pro geniş açı konusunda fark yaratacak

Güvenilir analist Ming-Chi Kuo, bu yılın başlarında Apple’ın 2021’in ikinci yarısında tanıtılması beklenen bazı iPhone 13 modelleri için gelişmiş bir ultra geniş lens üzerinde çalıştığını iddia etmişti. Ortaya çıkan bilgiler Apple‘ın,  iPhone 13 Pro için otomatik odaklamalı ultra geniş açılı bir lens konusunda çalıştığını doğruladı.

iPhone 13 Pro

Apple tarafından kullanılan mevcut ultra geniş lensler sabit odaklıdır, yani belirli bir nesneye yönelemezler. Şirketin üzerinde çalıştığı otomatik odaklama teknolojisi, kullanıcıların tıpkı diğer lenslerde olduğu gibi odaklama istedikleri yeri seçmelerine olanak tanıyacak. Bu durum kayan odak sorununu çözerken, fotoğraf kalitesinin artmasına neden olacak.

Lenste yapılan değişiklikler, sadece odaklama konusunda değil, görüntü ve videolar için de daha iyi sonuçlar alınmasına neden olacak. iPhone 12 serisindeki Deep Fusion ve Night Mode’u geliştiren şirket, yine de geniş açıda diğerleriyle aynı kaliteyi yakalayamıyordu. Apple, iPhone 13 Pro modelleriyle bu sorunu aşmayı planlıyor.

Gelen raporlar, sadece Pro modellerinin bu yenilikle beraber geleceğini gösterirken, şirketin gelecek yıl çıkaracağı tüm modellerde bu lensi kullanacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda daha küçük bir çentikle gelmesi beklenen telefon serisi, 120Hz tazeleme hızına sahip bir ekranla gelecek. Eylül ya da Ekim ayında gelmesi beklenen cihaz, Apple‘ın bu zamana kadarki en iddialı modellerinden biri olacak.

Cevap bırakın