iPhone 13 modellerinin tasarım detayları ortaya çıktı

0

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeli, hakkında bilgiler gelmeye başladı. Henüz geliştirme aşamasında olan telefon, bu süreçte sık sık çeşitli sızıntıların konusu oluyor. Böylelikle telefonunun ekranı, boyutları, genel tasarım detayları gibi çeşitli özellikleri hakkında bilgimiz oluyor.

Benzer bir durum Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 13 serisi için de yaşandı. Merakla beklenen telefonun kamera çıkıntısı ve arka panel tasarımı ortaya çıktı.

iPhone 13 daha kalın olacak

Sızıntıda iPhone 13 ve 13 Pro modelleri ortaya çıkarken, bir önceki senenin amiral gemisi 12 ailesi ile kıyaslandı. Bu sene daha kalın bir tasarım ile gelecek olan telefon, bir önceki nesle kıyasla 0,17 mm’lik bir artışla 7,57 mm kalınlığa ulaşıyor.

iPhone 13

Sadece gövde değil kamera alanında da kalınlığı artan telefonun kamera lensleri, 12‌ ve 12 Pro, 1,5 mm ila 1,7 mm aralığındaydı. Ancak bu boyut iPhone 13 modelinde 2,51 mm’e, 13 Pro modelinde ise  3,65 mm kalınlığa ulaşıyor.

Lenslerin kalınlığını gizlemek için kamera çıkıntısını kalınlaştıran Apple, 2020 iPad Pro‘nun tasarım çizgisinin benimsendiği bir tasarıma gidiyor. iPhone 13 modelinde yaklaşık 29 mm x 29 mm çıkacak olan kamera çıkıntısı, ‌iPhone 13‌ Pro‘da ise 36 mm x 37 mm olacak

Her yıl en büyük değişikliği kamerada yapan Apple, özellikle bu alanda rakiplerinden ayrılıyor. Gerek fotoğraf gerekse video alanında iyileştirmeler kazanacak olan 13 serisi, çok daha iyi bir kamera performansıyla rakiplerinden ayrılacak.

Bu seneki bir başka yenilik ise fiziksel tuşlarda olacak. Değişen kamera tasarımına ayak uyduran şirketin güç tuşu, ses açma kapatma tuşu ve sessiz tuşunun konumunu biraz daha aşağıya alacağı iddia ediliyor.

Cevap bırakın