iPhone 13 Mini modeli gelecek mi?

0

iPhone 13’ün yolda olduğunu biliyoruz. Hatta telefon serisi hakkında yakın zaman önce de bazı özellikler ortaya çıktı. Daha farklı bir çentik yapısı ile görmeyi beklediğimiz yeni telefon serisine ek olarak mini modeli hakkında gelişme var. Daha önce de söylendiği gibi iPhone 13 Mini modeli gelecek gibi. 

Söylenene göre Apple’ın iPhone 12 Mini modeliyle beklenen ivmeyi yakalamadığı ortaya çıkmıştı. Şirket bu serinin üretimini bile durmaya varan kararlar vermesine rağmen, iPhone 13 Mini’yle bizleri karşılayabilir.

Yeni ailenin minisi geliyor: iPhone 13 Mini yolda mı?

Bildiğiniz üzere Apple yakın zaman önce iPhone 12 Mini satışlarının iyi gitmediği ortaya çıkmıştı. Buna rağmen Apple yeni iPhone serisi için mini modelinden vazgeçmeyecek gibi duruyor. Teknoloji dünyasının bilinen isimlerinden Jon Prosser, yeni bir raporda Apple’ın mini modelinin satış rakamlarına rağmen iPhone 13 Mini‘yi piyasaya sürmeye planladığını söylüyor.

Prosser bir videoda Apple önümüzdeki çeyrekte iPhone 12 Mini modelinin üretimini durdurmayı planladığını belirtmişti. Apple’a göre oca ayında gerçekleşen iPhone 12 satışlarının yalnızca yüzde 5’i iPhone 12 Mini olmuştu.

iPhone 13 Mini

Her şeye rağmen Apple ‘mini’ isimlendirmesinden kopmayacak gibi görünüyor. iPhone 13’ler ekim ayında 3 farklı boyutta ve toplamda 4 farklı modelle piyasaya çıkması bekleniyor. iPhone 13 diyoruz ancak Apple burada farklı bir isimlendirme ile karşımıza 12S gibi bir seri ile de çıkabilir. Bu nedenle yeni iPhone’lar tanıtılana kadar bu gerçekten öğrenemeyeceğiz. Yine de resmi olmamakla birlikte birkaç ay içinde ‘mini’ boyutlarda yeni iPhone’u görebiliriz.

Cevap bırakın