iPhone 13 için sevindiren ‘çentik’ detayı

0

iPhone 13 için yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce telefonun ekran tarafında nasıl bir plan izleyeceği sızdırılmıştı. Şimdi ise iPhone’larda en çok eleştirilen konulardan birisi olan çentik büyüklüğü için Apple’dan adım geliyor. Söylenene göre Apple, iPhone 13 çentik olayına odaklanacak.

iPhone 13 çentik detayı ve bildiklerimiz 

Bu yılın son aylarında tanıtılması beklenen iPhone 13’ten beklentiler de oldukça yüksek. Özellikle iPhone 12 serisiyle gelmeyen bazı özelliklerin iPhone 13 ailesiyle gelmesi bekleniyor. Bu beklentilerin ışığında iPhone 13’ün çentiğinin daha küçük geleceği söyleniyor. Pek çok kullanıcının eleştirdiği bu konu ekran gövde oranını düşürdüğü gerekçesiyle istenmiyor. Apple yetkilileri de çentiği kaldıramayacağını ancak küçültebileceğini her seferinde vurguluyor.

iPhone 13 ozellikleri-00

Daha önce iPhone 13 serisinin tamamında LiDAR sensörün olacağı ve iPhone 13 Pro serisinde LTPO temelli 120 Hz ekran yenileme hızına sahip OLED ekrana yer verileceğini öğrenmiştik. Şimdi ise iPhone 13 serisinin TrueDepth kamera sisteminin küçültüldüğü ve bu sayede çentiğin de küçültüleceği aktarılıyor. iPhone X serisinden beri çentik kullanan Apple, halen çentiği tamamen kaldırma noktasında adımlar atmıyor. Bu sebeple eleştirilecek gibi duran şirketin yakın dönemki planları arasında ‘çentiği tamamen kaldırmak’ bulunmuyor.

iPhone 13’lerde söylenene göre 1 TB depolama alanı sunulacak. Bunun yanında Pro takısı olan modellerde ise ultra geniş açılı kameranın F/1.8 diyafram açıklığına sahip olacağı, 6 elementli lens yapısına geçiş yapılacağı aktarılıyor.

Cevap bırakın