iPhone 13 için kullanıcıları sevindirecek detay

0

iPhone 13’ün tanıtılmasına daha çok var ancak telefon hakkında bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın geçen yıldan beri telefonu için getirmesi beklenen depolama seçeneği nihayet geliyor. iPhone 13, 1 TB depolama alanı sunabilir.

iPhone 13, 1 TB depolama alanı geliyor

iPhone 13 daha fazla depolama alanı ile kullanıcıların beğenisine sunulacak deniyor. Zaten uzun bir süredir özellikle içerik üreticilerine az gelen 512 GB depolama alanı bu vesileyle yükseltme alabilir. Zira Apple’ın 1 TB depolama alanına sahip iPhone’larının üzerinde çalıştığı hatta prototiplerini ürettiği biliniyor.

En son haberlere göre Jon Prosser iPhone 13’te 1 TB’lık depolama seçeneğinin olacağını doğruluyor. iPhone 13 modelleri arasında ‘pro’ takısına sahip en büyük ekranlı telefonlarda bu depolama alanının eklenmesi bekleniyor. Yeni iPhone modelinde aynı zamanda daha dar bir çentiğin yer alacağı söylenmişti. Yeni söylentilere göre Apple’ın bunun yerine daha kısa bir çentik tasarımına yer vereceği söyleniyor.

iPhone modellerinde ekran altı parmak izi

Çentik konusu bir süredir Apple’ın en çok eleştiri aldığı konulardan biri. Oldukça yüksek ekran deneyimi sunan telefonların yanında büyük bir çentik ile kullanıcılarını karşılayan iPhone’ların yeni modellerde çentikler daha ‘kısa’ olacak gibi duruyor.

Daha önceki raporlarda Apple’ın iPhone 13’ün yerine iPhone 12s adlandırması ile karşımıza çıkacağı söylenmişti. Jon Prosser’e göre ’13’ sayısının çağrıştırdığı anlam sebebiyle Apple’ın asla bir iPhone 13 piyasaya sürmeyeceğini belirtiyor.

Cevap bırakın