iPhone 13 hakkında ortaya çıkan kamera detayı

0

iPhone 12 daha Türkiye’de resmi olarak satışa çıkmamışken, iPhone 13 için bilgiler yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Biliyorsunuz virüs sebebiyle eylülde yapılması planlanan iPhone 12 etkinliği ekim ayında yapıldı. 1 ay gecikmeli gelen iPhone’ların ön siparişleri de bu noktada ertelemeli şekilde kullanıcılara açıldı. Türkiye için halen açılmayan ön sipariş sayfasının yanında bugün iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri dünya çapında açıldı. Türkiye için belirsiz olan bu ön siparişlerin yanında iPhone 13 hakkında kamera detayları ortaya çıktı.

iPhone 13 hakkında kamera detayları ve diğer bilgiler

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo bir araştırma raporu yayımladı. Bu rapora göreyse iPhone 13 de tıpkı iPhone 12 gibi dört model ile karşımıza çıkacak ve bu telefonlarda f/1.8 diyafram açıklığınada sahip 6P otomatik odaklamalı ultra geniş kamera yer alacak. Yani iPhone 13 üst modellerinde üst düzey kamera kurulumu bekleniyor.

Ultra geniş açılı kameranın önemli ölçüde geliştirilmesi sayesinde, yeni üst düzey iPhone’un daha iyi bir fotoğraf deneyimi sağlayacağına inanılıyor. Kuo’nun raporunda aynı zamanda ses tarafında da yeni bir ortaklık kurulacağı söyleniyor.

iPhone-13-hakkinda-kamera-detaylari-00

Ekim ayının başlarından beri de iPhone 13 hakkında başka bilgiler ortaya çıkıyor. Yeni iPhone’lar için yorumlarda bulunan ekran analisti Ross Young, yeni iPhone 13’lerin, iPhone 12 serisine benzeyeceğini tahmin ettiğini paylaşmıştı. Yaptığı bir Twitter paylaşımıyla iPhone 13’ün bazı özelliklerini gözler önüne sermişti.

Gelecek yıl iPhone SE modelinin gelmeyeceğini söyleyen Young’ın paylaşımında, iPhone 13 ailesinin tamamında entegre ekranın bulunacağı aktarılıyor. Genel anlamda iPhone 12 serisine benzeyeceğini söyleyen Ross Young, kamera sensörleri tarafında geliştirmenin olmasını bekliyor, tıpkı Kuo gibi.

Young’ın paylaştığı tabloya göre iPhone 13 serisi şu şekilde olacak:

  • iPhone 13 Mini – 5,4 inç
  • iPhone 13 – 6.1 inç
  • iPhone 13 Pro – 6,1 inç
  • iPhone 13 Pro Max – 6,7 inç

Bunun dışında başka bir söylentiye göre iPhone 13, iPhone X‘den beri alıştığımız çentiğe yine sahip olacak ancak çok daha az yer kaplayacak. Yine bir diğer bilgiye göre, Apple, Qualcomm ile olan modem anlaşmasını 2022 yılına kadar devam ettirecek. Bu da iPhone 13 özelliği olarak 2021 yılında Qualcomm’un yeni Snapdragon X60 modeminin kullanılacağı anlamına geliyor.

Bakalım iPhone 13 nasıl olacak?

Cevap bırakın