iPhone 13 gece çekimlerinde daha iyi olacak!

0

Yeni çıkan iPhone 12 ailesinden hemen sonra önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak iPhone 13 ailesi hakkında konuşmaya başlandı. Yavaş yavaş dedikoduları çıkan telefonların, gece çekimleri iPhone 12’ye göre çok daha iyi olacak.

iPhone 13 daha donanımlı bir kamera ile gelebilir

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple’ın iPhone 13 ile kameralarında daha da hızlı bir lens sunabileceğine inanıyor. Kameralardan biri, özellikle Ultra Geniş modül, f/1.8 diyafram açıklığına sahip olabilir. Şu anda, iPhone 12’nin Ultra Geniş kamerası f/2,4 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Diyafram açıklığına aşina olmayanlar için bu özelliği açıklayacak olursak; temelde kameranızın sensörüne ne kadar ışık girdiğiyle alakalıdır. Daha düşük bir diyafram açıklığı genellikle daha fazla ışık anlamına gelir. Çünkü daha açık olur, bu nedenle f/1.8 lens, f/2.4 diyafram açıklığına sahip bir lensten daha fazla ışığa izin verir. Ayrıca, daha fazla ışığın içeri girmesine izin verildiği için fotoğrafların daha hızlı çekilmesine yardımcı olur ve bu da fotoğraflar daha hızlı çekildiği için kamera sarsıntısı gibi şeylerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Tipik olarak daha düşük diyafram açıklıkları da bokeh etkisine yardımcı olur. Ancak bunun iPhone 13’te nasıl olacak henüz kesin bir bilgimiz yok. Kuo ayrıca tasarım açısından iPhone 13’ün iPhone 12 ile aynı kalacağını iddia etmeye devam ediyor. Bu yüzden şimdilik ciddi bir tasarım değişikliği beklememekte fayda var diyebiliriz.

Cevap bırakın