iPhone 13, bu kez de ekran filmiyle canlı olarak sızdırıldı!

0

Apple’ın yeni nesil iPhone’larından haberler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 13 serisi, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken bir kez daha gündeme geldi.

Aylardır benzer görüntüleriyle ortaya çıkan iPhone 13, bu kez de ekran filmiyle sızdırıldı. Aksesuar üreticileri tarafından ortaya çıkan bu ekran filmi, iPhone 13’ün ön tarafında nasıl bir tasarım ile geleceğini açıkça gösteriyor.

Apple, iPhone 13 ile çentik tasarımını küçültecek

İlk sızıntılardan bu yana Apple’ın iPhone 13 serisinde çentiği kaldırmayacağı söyleniyordu. Şirketin bunun yerine daha küçük çentik tasarımını benimseyeceği, en azından bu sayede ekran deneyimini de artıracağı öne sürüldü.

iPhone 13 ve iPhone Pro, yukarıdaki ekran filminde de göreceğiniz üzere epey küçültülmüş çentik tasarımıyla gelecek. Boyut açısından ise bu ikili, 6.1 inçlik ekranlar ile karşımıza çıkacak. Tabii bunun dışında yenileme hızı ya da çözünürlüğü hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

iPhone 13’ün ekranının yanı sıra aynı kaynak, Apple’ın bazı Mac ürünlerinde Type-C Lightning kablosunu kullanacağını da paylaştığı görselde sergiliyor. Eğer önceki söylentilerde doğruluk payı var ise Apple, hem yeni iPhone hem de yeni Mac’lerin de Type-C bağlantı girişini benimseyebilir. Tüm ayrıntılar önümüzdeki günlerde tamamen netlik kazanacaktır.

Peki sizler iPhone 13 serisinde nasıl bir tasarım beklerdiniz? Yorumlarda bizlerle paylaşın…

Cevap bırakın