iPhone 13 Apple için bir dönüm noktası oluyor; rekor!

0

Apple, iPhone 13 serisi ile ‘çok büyük’ yenilikler sunmasa da piyasanın en güçlü telefonlarından birini tanıtmış oldu. Cihaz eleştirilen yönlere sahip olsa da genel anlamda büyük beğeni topladı.

iPhone 13 serisi ile Avrupa’da kritik eşik aşılıyor

Bir süre önce açıklandığı kadarıyla iPhone tarafında üst sıralarda yer alan ancak bunu kaybetmeye başlayan Apple’ın telefon serisi ile önemli bir ivme yakaladığı aktarıldı. Yayımlanan yeni verilere göre Apple, iPhone 13 ailesi ile akıllı telefon pazarındaki yerini hem ABD’de hem de Avrupa’da yükseltmeye başladı. Satış rakamlarına göre Avrupa’daki ağırlığını artıran Apple, uzun bir süredir böyle bir talep ile karşılaşmamıştı.

iPhone 13 serisi

Apple’ın iPhone ile Avrupa tarafında Xiaomi’yi geçmesi için birkaç adım kaldı. Bu büyümeyi rakamlarla taçlandıran IDC, küresel çaptaki üçüncü çeyrek raporuna göre Apple’ın Xiaomi’yi geçtiğini ve bu sayede ikinci sıraya yükseldiğini vurgulamıştı. Counterpoint Research verileri ise Avrupa pazarında Apple’ın pazar payının yüzde 17.6’dan yüzde 22.1’e yükseldiğini gözler önüne seriyor.

ABD tarafında ise yüzde 39’dan yüzde 42’ye yükselen Apple’ı Samsung takip ediyor.

İPhone 13 Pro Max ses puanları açıklandı! Başarılı olabildi mi?

Cevap bırakın