iPhone 12 Pro su kanalına düştü: Peki, nasıl kurtarıldı?

0

iPhone’ların suya karşı dayanıklılığı biliniyor. Özellikle göle, denize ya da okyanusa düşen iPhone’ların büyük bir çoğunluğu suyun altında ‘uzun süre’ kalsa bile kurtulabiliyor. Bu sefer Berlin’de yaşanan bir olay iPhone 12 Pro modelinin su kanalından nasıl kurtarıldığını gözler önüne seriyor.

iPhone 12 Pro su kanalına düştü, MagSafe ile hayata tutundu!

Twitter üzerinden paylaşım yapan Frederik Riedel, telefonda bulunan MagSafe mıknatısı sayesinde iPhone 12 Pro’sunu su kanalından çıkartmayı başardı. Twitter üzerinden fotoğraflarla olayı anlatan Riedel, telefonuna ulaşmanın imkansız olduğunu söylüyor.

Su kanalının 100 metrelik bir derinliğinin olduğunu belirten Riedel, daha sonra arkadaşıyla beraber ucu mıknatıslı bir olta yapmaya karar veriyor. Bir süre sonra telefona ulaştığını bildiren Riedel, yaşanan olayı fotoğraflarla belgeliyor.

iPhone 12 Pro su kanali-02

iPhone 12 Pro’da yer alan mıknatıs yapısı telefonun bozulmadan önce kurtarılmasını sağladı. Bu olaydan önce geçen ay da benzer bir olay yaşanmıştı. O olayda da bir kişi iPhone’unu suya düşürmüş ve 30 gün boyunca telefonuna ulaşamamıştı. Daha sonra ipe bağlı bir mıknatıs düzeneği oluşturan iPhone kullanıcısı telefonuna ulaşmayı başarmıştı. Öyleki telefon bir de çalışır bir şekildeydi.

Cevap bırakın