iPhone 12 Pro’nun DxOmark kamera puanı belli oldu!

0

Kamera tarafında oldukça iddialı olan iPhone 12 ailesi için Apple özellikle LiDAR sensörü ile fark yaratmayı hedefliyordu ancak iPhone 12 Pro kamera performansı beklenenin altında kaldı. DxOMark’ın farklı şekillerde sınadığı iPhone 12 Pro’nun kamerası, dördüncü sırada kendisine yer buldu.

İlk sırayı kaptırmayan Huawei Mate 40 Pro, 136 puan ile birinciliğini koruyor. iPhone 12 Pro ise 128 puan ile dördüncü sırayı Xiaomi Mi 10 Pro ile paylaşıyor.

iPhone 12 Pro kamera performansı belli oldu

Apple’ın iPhone 12 tarafında en çok iddialı olduğu konulardan birisi de kameraydı. Kamera tarafındaki testleri merakla bekleyenler için DxOMark puanı nihayet açıklandı. iPhone 12 Pro’nun arka kamerasının performansını test eden ekip, özellikle video konusunda fazlasıyla iyi performans gösterdiğini söylediği telefonun yakınlaştırma noktasında beklenenin altında kaldığını söylüyor.

DxOMark fotoğraf konusunda telefonu 135 gibi yüksek bir puan ile onurlandırıyor. Video çekimi konusunda da 112 puan almayı başaran iPhone 12 Pro’nun en iyi olmaktan uzaklaştıran kamera özelliği ise yakınlaştırma kısmında oluyor.

iPhone 12 Pro kamera performansı

2x optik yakınlaştırma tarafında performansı beğenilmeyen telefonun, yakınlaştırma tarafında yalnızca 66 puan alabildiği görülüyor.

Bu ise genel puanın düşmesine neden oluyor. Bu yine de belirtildiği kadarıyla iPhone 11 Pro Max ile kıyaslandığında daha yüksek oluyor ve DxOMark puanlarına bakıldığında en yüksek puanlı Apple cihazı olduğu görülüyor. Hatırlatmak gerekirse geçenlerde de iPhone 12 Pro’nun ekran tarafındaki becerileri de ortaya çıkmıştı.

Cevap bırakın