iPhone 12 Pro Max ne kadar güçlü olacak ortaya çıktı!

0

Apple’ın 15 Eylül’de karşımıza çıkması beklenen amiral gemisi modeli iPhone 12 Pro Max karşımıza çıkmadı. Apple tarafında iPhone 12 serisi için sessizlik devam ederken, iPhone 12 Pro Max ne kadar güçlü olacak belli oldu.

iPhone 12 Pro Max ne kadar güçlü olacak?

Apple’ın en güçlü telefonu olacak iPhone 12 Pro Max henüz tanıtılmış değil. Tanıtımının 15 Eylül olması beklenen telefonun tanıtılmaması büyük bir hayal kırıklığı yaratırken, model hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Telefonun en çok merak edilen özelliklerinden bir tane olan işlemci hakkındaki sızıntılar, birçok detayı ortaya çıkardı.

Apple’ın en yeni telefonu işlemci modeli olarak Apple A14 Bionic kullanacak. Bu işlemci hakkında gelen sızıntılarda, merak edilen işlemci Antutu testine sokulmuş. iPhone 12 Pro Max işlemcisi bu testten 572.333 puan almayı başarmış. Test yapılan cihaz 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan iPhone 12 Pro Max ve yazılım sürümü iOS 14.1 olarak görülüyor. Sonuçlara göre yeni nesil iPhone’un işlemcisi, en güçlü Android telefonların işlemcisi olan Snapdragon 865+ işlemcisi performansı ile karşılaştırılınca oldukça düşük bir performans almış olarak yorumlandı.

Cevap bırakın