iPhone 12 Pro hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı

0

iPhone 12 Pro hakkında her geçen gün daha fazla sızıntı gündeme geliyor. Haftada en az bir kez iPhone 12’nin olası özelliklerini görüyoruz. Şimdi ise AppleEverythingPro, Apple’ın iPhone 12 serisi ile ilgili yeni iddialarını takipçileriyle paylaştı. YouTuber, yayınladığı videosunda iPhone 12 Pro hakkında önemli sızıntılara yer verdi.

iPhone 12 ile ilgili yeni iddialar

AppleEverythingPro yayınladığı YouTube videosunda iPhone 12 Pro modelinin 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile geleceğini söyledi. Apple mühendislerinin 90 Hz değil de 120 Hz panel kullanma konusunda kararlı olduğu iddia ediliyor. AppleEverythingPro’nun iddiasına göre Apple, içeriğe bağlı olarak ekranın 60 Hz ile 120 Hz arasında otomatik geçiş yapmasına olanak sağlayacak. Bu da tabii ki pil ömrüne çok fazla yük binmesinin önüne geçecek. Apple mühendislerinin pil kapasitesini artırmaya da odaklandığı söyleniyor. Daha önceki sızıntılar bu artışın yüzde 10 oranında olacağı yönündeydi. Şimdi ise beklentiler daha fazla bir artış.

Apple, FaceID’nin daha geniş açılarda çalışabilmesi için de bazı düzenlemeler yapacak. Aynı zamanda yüzün belirli kısımlarını daha verimli şekilde takip edebilmesi için dinamik bölgeleme algoritmasından da faydalanacak.

Bir diğer beklenti ise ekran çentiğinin küçüleceği yönünde. Ayrıca Apple, daha dayanıklı bir cam ile de karşımıza çıkabilir.

iPhone 12 Pro ile beklenen kamera değişiklikleri

Daha önce çıkan bir iddia ise iPhone 12 Pro modelinde 64 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera kullanılacağı yönündeydi. Ancak, şirket mühendisleri otomatik odaklama performansından memnun değil. Dolayısıyla bu 64 Megapiksellik iddia gerçekleşmeyecek gibi duruyor. Bu yüzden 12 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerayı görmeye devam edeceğiz. Tabii bu kamera biraz daha büyüyecek.

Apple, düşük ışıkta otomatik odaklama performansını artırmak istiyor. Burada devreye yeni iPad Pro’da kullanılan LiDAR sensörü girecek. Ayrıca Gece Modu tarafında da bazı iyileştirmeler olacak.

LiDAR sensörü, Portre modunu geliştirmek için de kullanılacak. Portre video kaydı da bir diğer gündemdeki konu gibi görünüyor.

Ses Yakınlaştırma özelliği ise Smart HDR ile birlikte geliştirilecek. Telefoto kamera 3x optik zoom sunacak şekilde elden geçirilecek ve Gece modu desteği kazanacak. Ultra geniş açılı kamerada ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

 

Cevap bırakın