iPhone 12’nin en dikkat çekici özellikleri!

0

Apple, gerçekleştirdiği etkinlik ile beraber en yeni amiral gemisi serisini tanıttı. iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri yer alan seride, iPhone 12 serisinin en dikkat çekici özellikleri neler sizler için sıraladık.

iPhone 12’lerin en dikkat çekici özellikleri

Apple’ın en yeni telefonları yenilikleri ile karşımıza çıktı. Bu yenilikler, sadece Apple için değil tüm dünya için de ilkleri barındırıyordu. İlk değineceğimiz konu iPhone 12’lerin işlemcisi olacak.

Apple A14 Bionic

iPhone 12 serisinde kullanılan A14 Bionic işlemciler, dünyada ilk defa 5 nm mimari ile üretilen mobil işlemciler. Mimari kısmında ilkleri barındıran bu işlemci, daha fazla enerji verimliliği sunarken dünyanın en güçlü mobil işlemcisi oluyor. Yapay zeka tarafında yüzde 80’e yakın hız kazanan işlemci, telefonların kamera konusunda daha başarılı olmasını sağlıyor.

Pro Kameralar

iPhone 12 serisinde bulunan tüm kameralar Deep Fusion özelliğine kavuşmuş durumdalar. Bu özellik, loş ışıklı ortamlarda çekilen fotoğrafların yapay zeka ile daha iyi hale gelmesini sağlıyor. Telefonlar, video tarafında şu anda hiçbir telefonun yapamadığı Dolby Vision ve 10 bit kayıt seçeneklerine de sahipler. Ayrıca iPhone 12 Pro Max modelinin kamerası, bir akıllı telefondaki ilk yerleşik OİS destekli sensör olarak karşımıza çıkıyor.

Ekran

iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri arasında artık LCD ekrana sahip bi model bulunmuyor. Her bir pikselin ayrı ayrı kontrol edilebildiği Super Retina XDR ekranlar, telefonlarda kendilerine yer bulmuş durumdalar.

Cevap bırakın