iPhone 12 Nasıl Olacak? İşte bilinen her şey!

0

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 12 Nasıl Olacak? Mobil pazar nefeslerini tuttu ve yeni nesil iPhone 12’yi bekliyor. İşte sızıntılar ve bilgiler..

Amerikan teknoloji devi Apple, bir süredir çeşitli iddialar ile gündeme gelen iPhone 12 serisini önümüzdeki günlerde tanıtacak. Geçtiğimiz günlerde özel sürümleri ön siparişe açılan cihaz, kullandığı yonga ve ekran boyutuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bugüne kadar piyasaya sürülen iPhone modellerine nazaran (SE modelleri hariç) oldukça küçük bir ekranı oldukça küçük bir kasada sunacak olan iPhone 12’nin aksine daha büyük boyutlu bir Pro modeli de bizlere sunulacak.

5.4 inç boyutunda bir ekran ile piyasaya sürülecek olan iPhone 12’nin, 4.7 inçlik birinci nesil iPhone SE’den bu yana şirketin piyasaya sürdüğü en küçük akıllı telefon olacağı belirtiliyor. Pro model ise geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 11 Pro’dan daha büyük olacak ve büyük akıllı telefon severlere hitap edecek. Aynı zamanda bu model, bugüne kadar tanıtılan en büyük ekranlı iPhone olacak. Tasarım tarafında eski ile yeniyi harmanlaması beklenen seri, iPhone 4 ve iPad Pro’da kullanılana benzer metal bir çerçeve ile gelecek. Eğer bu iddia doğruysa, kenarları daha düz ve parlak bir seriyi bekleyebiliriz. Hatırlarsanız iPhone 4 ve iPad Pro’da kullanılan çerçeveler paslanmaz çelik yapısıyla hem hoş, hem de sağlam bir izlenim bırakıyordu.

iPhone 12 Nasıl Olacak? Teknik Özellikler Belli Oluyor!

Performans tarafında da son derece iddialı bir seri olacak olan iPhone 12, TSMC tarafından üretilen 5 nanometre Apple A14 Bionic’den güç alacak. Bu yonga, söylentilere göre bir önceki A13 Bionic’den %30 civarında daha performanslı olacak. Tüm bunlara ek olarak seri, iki cihaz ile değil; daha fazla model seçeneği ile gelebilir. Piyasaya sürülen cihazlar, 4G ve 5G desteğine göre ikiye ayrılabilir. Yani seri içerisinde iPhone 12 4G, iPhone 12 5G, iPhone 12 Max 4G, iPhone 12 Max 5G, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olabilir.

Kamera tarafında da son derece iddialı cihazları karşımıza çıkartacak olan Apple, daha büyük sensörler ile bizleri karşılayacak. Aynı zamanda, cihazlarda TrueDepth isimli kamera sisteminin daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacağını ve bu sayede de ön taraftaki çentiğin oldukça küçüleceğini söylüyor. Bu arada, evet; Apple çentik yapısını inatla kullanmaya devam ediyor.

Şirket, fiyat tarafında da ise oldukça başarılı gözüküyor. Öyle ki daha öncesinde tanıtılan iPhone modelleri oldukça pahalı bir şekilde karşımıza çıkarken iPhone X 999 dolar, iPhone 11 699 dolar, iPhone 11 Pro Max 1099 dolar gibi, yeni cihazlar daha alınabilir olacak.

Model 128GB 256GB 512GB
iPhone 12 4G $549 Bilgi Yok Bilgi Yok
iPhone 12 5G $649 $749 Bu depolama seçeneği yok
iPhone 12 Max 4G $649 Bilgi Yok Bilgi Yok
iPhone 12 Max $749 $849 Bu depolama seçeneği yok
iPhone 12 Pro $999 $1,099 $1,299
iPhone 12 Pro Max $1,099 $1,199 $1,399

 

Cihazların tanıtım tarihine geldiğimiz de ise her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Görünen o ki; Apple Eylül ayında bir lansman yapacak; ancak mevcut Koronavirüs pandemisi yüzünden satışlar Ekim – Kasım ayına sarkabilir. Türkiye satışının ise Kasım – Aralık dönemine sarkabileceği de gelen bilgiler arasında…

Cevap bırakın