iPhone 12 fiyatı için tahminler ortaya çıkmaya başladı

0

Apple, geçen yıl iPhone 11 ailesini karşımıza çıkarmıştı. Ailenin en uygun fiyatlı modeli olan iPhone 11, 12 Megapiksellik ikinci kamerası ve A13 Bionic işlemcisine rağmen, bir önceki yıl çıkan iPhone XR’dan daha düşük bir başlangıç fiyatıyla satışa sunulmuştu. Şimdi ise iPhone 12 ailesinin en uygun fiyatlı modeli için aynı şey söz konusu olmayacak gibi duruyor. Henüz çok erken olsa da iPhone 12 fiyatı ile ilgili iddialar gelmeye başladı.

iPhone 12 fiyatı ile ilgili tahminler

Başta da dediğimiz gibi 6.1 inçlik ekran ile gelen iPhone 11, iPhone XR’a göre daha uygun bir fiyat ile satışa çıkmıştı. iPhone XR, 749 dolarlık fiyat etiketine sahipken, iPhone 11 699 dolarlık fiyat etiketine sahipti. Şimdi ise tahminler tekrar 749 dolarlık başlangıç fiyatına dönüleceği yönünde. Uygun fiyatlı iPhone 12, 5.4 inçlik OLED ekran ile ve 5G teknolojisi ile gelecek. Bu iki özellik de telefonun başlangıç fiyatını yükseltecek en önemli detayların başında yer alıyor.

iPhone 12 fiyat tahminleri

Aynı zamanda iPhone 12‘de tabii ki A14 Bionic işlemci kullanılacak.

Model ailesinin diğer üyelerinden 6.1 inçlik iPhone 12 Max ya da iPhone 12 Plus modeli ise MacRumors’un tahminlerine göre 799 dolarlık ya da 849 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

Ayrıca Apple, 4G LTE bağlantısına sahip bir iPhone 12 versiyonu da tanıtabilir. Bu da 649 dolarlık bir model de görebileceğimiz anlamını taşıyor.

Diğer yandan son çıkan söylentilere baktığımızda Apple’ın iPhone 12 ailesinin kutusuna şarj aleti ve kulaklık koymayacağı gibi iddialar bulunuyor. Bu da yine maliyeti düşürmek adına atılacak bir adım olabilir.

Cevap bırakın