iPhone 12 5G desteği ile mi gelecek?

0

Apple’ın en yeni telefonları olacak olan iPhone 12 serisi tahmini olarak Eylül ayında karşımıza çıkacak. Corona virüsten dolayı herhangi bir erteleme olmazsa 4 farklı yeni iPhone 12 modeli ile karşılaşmayı bekliyoruz. Şimdiden sorulan iPhone 12 serisi nasıl olacak sorusuna ise yeni sızıntılar ile cevaplar gelmeye devam ediyor.

iPhone 12 serisi 5G destekleyecek mi?

Apple’ın en yeni amiral gemisi serisi olacak olan iPhone 12 serisinin 4 farklı modelden oluşması bekleniyor. Twitter kullanıcısı Max Winebach’in iddialarının ilki, iPhone 12 Pro Max modelinin 5G desteği hakkında oldu. iPhone 12 Pro Max, 5G desteğine sahip olacak ancak 5G’nin teknik olarak daha fazla güce ihtiyaç duymasından dolayı bazı sorunlar ile karşılaşacak. Apple’ın iPhone 11 Pro Max modelinde kullandığı 3969 mAh batarya boyutu, iPhone 12 Pro Max modelinde 4400 mAh boyutlarına kadar çıkacak.  Bu sayede 5G kullanımı için Apple en büyük engellerden birisini kaldırmış olacak.

Apple’ın akıllı telefonlarının ekranlarında LCD panele tamamen veda edip, OLED panele geçmeyi planladığı ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan yeni sızıntılarda ise iPhone 12 Pro modelinden itibaren 120 Hz ekran yenileme hızı iPhone’larda bizi karşılayacak. Bu ekran yenileme hızı ile beraber iPhone ekranları iPad Pro ekranında olduğu gibi bizlere daha kaliteli bir ekran deneyimi sunacak

Cevap bırakın