Yükselen iPhone 11 satışları sürprizlere yol açtı

0

iPhone 11 satışları için yapılan tahminleri altüst eden Apple, Çin’de de satış yapmaya devam ediyor. Eylül – Ekim dönemi içerisinde Çin’e toplam 10 milyon adet iPhone satışı yapan başarılı firma, yapılan son hesaplamalara göre her açıdan oldukça iyi.

iPhone 11 satışları

iPhone 11 satışları rakiplerine rağmen yükselişte

Müşterilerinden gelen değerlendirmeleri dikkate alan Apple, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro ile birlikte şarj ömrü konusunda büyük bir gelişme kaydetti. Ayrıca pazar payında yükseliş görmek adına yeni iPhone modellerinin fiyatlarında bir değişikliğe giden Apple, fiyatlar konusunda herkesin yüzünü güldürdü.

Rakiplerinin ortaya sunduğu görüntü kalitelerini analiz eden Tim Cook ve ekibi, yaptığı önemli hamleler ile kimilerine göre onların seviyesine geldi. Bazı kullanıcılar ise iPhone 11 ailesinin en iyi kameralara sahip olduğunu düşünüyor. Bunun dışında Çin’de son 2 ay içerisinde toplam akıllı telefon sevkiyatı yüzde 5 oranında düştü.

iPhone 11 satışları

Çin Teknoloji Bakanlığı tarafından yönetilen Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi, iPhone sevkiyatlarının bir önceki yıla göre yüzde 6 arttığını duyurdu. Kendi ülkesinde de başarılı olan iPhone modelleri, özellikle iPhone 11 serisi ile derin bir nefes aldı. Bu bağlamda en yeni seri, iPhone XR ve iPhone XS cihazlarından daha başarılı.

Apple CEO’su Tim Cook, yeni fiyatlandırma stratejisinin ve aylık ödeme programının Apple’a Çin sınırları içerisinde çok yardımcı olduğunu söyledi. Bu bağlamda düşük fiyat politikasının bekleneni sağladığı anlaşılıyor. Kendisini toparlayan Apple’ın şimdi de yeni Mac Pro modelinde başarı elde etmesi bekleniyor.

Cevap bırakın