iPhone 11 rakibi Galaxy S11e ortaya çıktı

0

Samsung’un şubat ayında tanıtacağı S11 ailesi ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa süre önce Galaxy S11 modelinin tasarımının neye benzeyeceğine dair önemli sızıntılar paylaşılmıştı. Şimdi ise sıra iPhone 11 rakibi olacak, daha uygun fiyatlı Galaxy S11 modeline geldi. Galaxy S11e tasarımı ile ilgili tahminler ortaya çıktı.

Galaxy S11e tasarımı ile ilgili sızıntılar

Galaxy S11’in sızan tasarım detaylarında kameranın sol üst köşeye yerleştirildiğini görmüştük. Galaxy S11e kamera tasarımının da ağabeyi ile benzer olduğunu görüyoruz. Arkada üçlü kamera kurulumu ile gelecek olan telefon bu açıdan iPhone 11’in bir adım önünde olacak. Bildiğiniz gibi iPhone 11’de ikili kamera kurulumu kullanılıyor. Tabii bu üçlü kamera kurulumunda kullanılan lenslerin özellikleri şimdilik bilinmiyor. Ancak, beklentiler ana kameranın 108 Megapiksel çözünürlüğünde olacağı yönünde yoğunlaşıyor. Yine de şirket tarafından resmi açıklama yapılmadan bunu bilemeyeceğiz.

Aynı zamanda telefoto lens ve ultra geniş açılı lens de beklentiler arasında. Galaxy S11 ve Galaxy S11 Plus modellerinin 5x optik yakınlaştırmayı destekleyeceği söyleniyordu. Galaxy S11e modelinde ise beklentiler 2x optik yakınlaştımanın olacağı yönünde. Ancak, bu durumda bile Galaxy S10e’den daha yetenekli olacak olan yeni model, iPhone 11 ile başarılı bir şekilde rekabet edebilecek.

Alüminyum çerçevelerin kullanıldığı telefonun arkasında ise cam malzeme kullanılıyor. Önde ise Note 10 benzeri bir delikli ekran tasarımının olması bekleniyor. Galaxy S10e, düz ekran tasarımı ile övgü alan bir model olmuştu. Galaxy S11e modelinde ise buna veda edlecek. 6.3 inçlik bir ekran ile gelmesi beklenen telefonun ekranı kavisli yapıda olacak.

Çift mikrofon ile gelecek olan telefonda USB Type-C girişi de bekleniyor.

Başta da söylediğimiz gibi Galaxy S11 ailesi şubat ayında tanıtılacak. Tahminler şimdilik 18 Şubat’ı işaret ediyor. Eğer telefon ailesi bu tarihte tanıtılırsa, 8 Mart günü de belirli pazarlarda satışa çıkacak.

Cevap bırakın