iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus! Hız testi

0

Her yıl akıllı telefon üreticileri daha hızlı ve daha güçlü telefonlar çıkararak, pazardaki rekabeti artırıyor. 10 Eylül’de tanıtılan Apple’ın iPhone 11 ailesine karşılık, ağustos ayının sonunda tanıtılan Samsung’un Galaxy Note 10 ailesini buna örnek gösterebiliriz. Her iki akıllı telefon ailesi de belirli pazarlarda satışa sunulmaya başlandı. Sonrasında ise testler gelmeye başladı. iPhone 11 Pro Max ve Galaxy Note 10 Plus hız testinde karşı karşıya geldi. iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus rekabetinin kazananı kim oldu?

iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus

PhoneBuff isimli YouTube kanalı tarafından gerçekleştirilen testte iki model karşı karşıya geldi. Hemen söyleyelim Galaxy Note 10 Plus donanım açısından rakibinin bir adım daha önünde. Çünkü, Galaxy Note 10 Plus modelinde 12 GB RAM kullanılıyor. iPhone tarafında ise 4 GB RAM’in bizi karşıladığı söyleniyor.

A13 Bionic işlemcisi ve iOS 13.1 işletim sistemi ile iPhone 11 Pro Max rakibi karşısında ne yaptı?

Videoya baktığımızda Galaxy Note 10 Plus modelinin uygulamaları rakibine göre 6 saniye daha hızlı açtığını görüyoruz. iOS 13 ile uygulamaların iOS 12’ye göre iki kat daha hızlı açılacağını söyleyen Apple’a karşılık bu sonucun şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Testin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Şarj hızına baktığımızda da iPhone 11 Pro Max modelinin bir adım geride kaldığını görüyoruz. Tabii bu şaşırtıcı değil. Çünkü Android dünyasının amiral gemisi modelleri daha yüksek güçlü hızlı şarj desteği sunuyor.

Apple’ın en yeni amiral gemisi 18W hızlı şarj desteğine sahip, Galaxy Note 10 Plus’ın hızlı şarj desteği ise 25W gücünde.

Cevap bırakın