iPhone 11’in ve diğer yeni iPhone modellerinin bataryası nasıl?

0

Hatırlanacağı üzere Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Telekomünikasyon Cihazları Sertifika Merkezi (TENAA), iPhone 11 ile diğer yeni iPhone modelleri piyasaya sürülmeden önce teknik detayları sızdırmıştı. Peki, bu akıllı telefonlar bir önceki iPhone cihazlarına göre batarya konusunda nasıllar?

iphone 11 batarya performansı

iPhone 11 batarya performansı konusunda nasıl?

Geçtiğimiz ağustos ayının son günlerinde ortaya çıkan cihaz fotoğrafları ve iç donanım bilgileri, o günlerde henüz resmi olmayan iPhone 11’a aitti. Günlerce söylentiler aracılığı ile teknoloji gündemini meşgul eden yeni nesil Apple telefonlarının henüz onaylanmamış iki özelliği daha var: Batarya kapasitesi ve işlemci belleği.

Alınan bilgilere göre iPhone 11, 3110 mAh özellikli bataryayı bünyesinde barındırıyor. Buna ek olarak iPhone 11 Pro 3046 mAh bataryaya sahip. Aralarında en yüksek teknolojiler ile donatılan iPhone 11 Pro Max ise 3969 mAh gücünde bir pille çalışıyor.

iphone 11 batarya

Geçen yıl ortaya çıkan iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max ürünlerinin pil detaylarına göz attığımızda ortada önemli farklılıkların olduğunu görebiliyoruz. Zira iPhone XR 2942 mAh ile çalışırken, iPhone XS 2658 mAh kalitesinde hizmet veriyor. iPhone XS Max ise 3174 miliamper-saat gücünde çalışıyor.

Bu istatistikler, iPhone 11’in batarya kapasitesinde yaklaşık yüzde 6 oranında bir iyileştirme yapıldığını gösteriyor. Aynı istatistikler iPhone 11 Pro’nun yüzde 14.6’lık bir gelişime uğradığını açıklarken Pro Max modelinde ise yüzde 25’lik bir artış olduğunu söylüyor. Şarj süreleri hususunda ortaya çıkan manzara ne?

iPhone 11 şarj

Sonuç olarak şarj alanı genişletilen söz konusu telefonlar artık daha yüksek şarj kapasitesine sahip. Apple, iPhone 11’in video oynatımıyla 17 saat boyunca açık kalabildiğini açıklamıştı. Yine aynı koşullar altında iPhone 11 Pro 18 saat boyunca çalışırken iPhone Pro Max ise 20 saat boyunca aynı şartlar altında açık kalıyor.

Son olarak işlemci belleği konusunda TENAA’da ortaya çıkan veri, bu modellerin 4 GB RAM özelliği ile donatıldığını gösteriyor. Önümüzdeki günlerde ilgili özellikler de netleşecek. Sizce bu istatistikler nasıl? Apple istediğiniz teknik özellikleri sağladı mı?

Cevap bırakın