iPad rakibi: Xiaomi Mi Pad 5 için ilk ipucu

0

Xiaomi, 2018 yılında Mi Pad 4 ve Mi Pad 4 Plus isminde iki tablet modelini karşımıza çıkarmıştı. Uygun fiyatlı tablet modellerinden sonra bu pazarda sessizliğe gömülen Çinli üretici, yeni bilgilerle gündeme geldi. Xiaomi Mi Pad 5 ile ilgili bazı açıklamalar kısa süre önce ortaya çıktı. 

Xiaomi Mi Pad 5 yolda olabilir

Xiaomi’nin 2018 yılında bu yana sessizliğe gömülmesinin temelinde, akıllı telefonların tablete benzeyen boyutları ve tüketicilerin tablet ihtiyacının azalması yatıyordu. Ancak, özellike iOS ekosisteminin hakimiyeti elinde bulundurması, Android dünyasını da harekete geçirdi. Samsung ve Huawei gibi üreticiler karşımıza tablet modelleriyle çıktı. Xiaomi cephesi de bu pazardan pay almak için kolları bir kez daha sıvayacak gibi görünüyor. 

Tabletleri tamamen dışlamak istemeyen Xiaomi, yakın gelecekte yeni bir sayfa açmak için planlar yapmaya başladı. En azından iddialar bu yönde. Android tabletler uzun zamandır üreticilere önemli bir karlılık sağlamasa da şirket, potansiyel gelirlerden mahrum kalmak istemiyor.

Kısa süre önce bazı açıklamalar yapan Xiaomi Kıdemli Ürün Direktörü Li Chuangqi de şirketin tabletlerden vazgeçmediğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Xiaomi’nin gelecekte yeni bir tablet ile karşımıza çıkacağı beklentileri de kuvvetlenmiş oldu. 

Geçmişe gidecek olursak, Mi Pad 4 ve Mi Pad 4 Plus modellerinin gücünü Snapdragon 660’tan aldığını ve ikilinin 4 GB RAM ile geldiğini hatırlıyoruz.

Cevap bırakın