iPad Pro için Özel Geliştirilen Uygulamalar ile Profesyonel Çözümler

0

Özellikle niş alanlara hitap eden, güçlü işlemci gibi teknolojik üstünlüklerle dolu iPad Pro, doğru uygulamalarla çok güçlü bir bilgisayar-katili haline dönüşebiliyor. Aşağıda sıralayacağımız uygulamalar ile iPad Pro’nun rakip tabletlerden sıyrılacağını göreceğiz. Eğer bu tableti almadıysanız veya almayı düşünüyorsanız listemiz karar vermenizi kolaylaştıracak.

ipad pro
Procreate çizim yapmayı seven iPad Pro sahipleri için biçilmiş kaftan

iPad Pro Klasiği Procreate
Fiyat: 69 lira

Çizim, boyama ve illüstrasyon alanlarına Adobe geleneksel yaklaşamının aksine çok daha yenilikçi tasarım ve kullanıcı arabirimiyle soluk katan Procreate, fiyat performans anlamıyla da rakipsiz uygulamalardan biri. Apple Pencil sahibiyseniz çok daha randımanla kullanabileceğiniz Procreate, 64 bit renk skalasını destekliyor. Özellikle ekranı özelleştirmeyi seven, fırçalar arasında gezinmekten keyif alan resim çizmekle hem hobi hem de profesyonel olarak ilgilenen herkese hitap eden kullanımı da keyifli bir program.

astropad
Astropad ile iPad Pro’nuzu Wacom gibi bir tablet olarak kullanabilirsiniz. Böylece Mac üzerindeki programda çizim yapmak için tabletinizi kullanmanız yeterli olacak!

Astropad
Fiyatı: 199 lira

Bu uygulama sayesinde iPad Pro’nuzu profesyonel bir grafik tablete çevirebilirsiniz. Astropad tabletiniz ile Mac arasında bağlantı kurarak Apple Pencil yardımıyla her türlü çizim yapmanızı sağlıyor. Oldukça yenilikçi olan bu uygulama ile iPad Pro, grafiker ve ressam gibi profesyoneller tercih ettiği Wacom tabletlerin yerini alıyor.

Coda
Fiyatı: 169 lira

İnternet sayfası geliştiricilerinin sıklıkla tercih ettiği çözümlerden biri olan Coda, tablet sürümüyle de beğeniliyor. Ancak Coda’nın iPad Pro optimizasyonu o kadar başarılı ki bir daha bilgisayara dönmek istemeyebilirsiniz. Eş zamanlı ön izlemeler, çok sayıda pencere gibi klas özellikler tabletinizin hakkını veriyor.

Notability
Fiyatı: 69.99 lira

Tabletinizin ve kaleminizin gelişmiş özelliklerinden yararlanan gelişmiş bir not alma uygulaması. Düz çizgi çekmek, tablet üzerinde elinizi dinlendirmek gibi kullanıcı dostu özelliklerle gelen uygulama, gecikmesiz Apple Pencil takibi ile kağıt kullandığınız hissini veren en gerçekçi çözümlerden biri. Mutlaka deneyin!

affinity
Affinity Photo ile tabletlerin grafik işleme konusunda ne kadar üstün hale geldiğine tanıklık ediyoruz

Affinity Photo
Fiyat: 134.99 lira

Masaüstündeki Photoshop’a tablet tarafında en ciddi rakiplerden biri hiç şüphesiz Affinity Pro. Normal iPad’lerde de çalışan program Pro ile gerçek kimliğine kavuşuyor. Apple Pencil’ın açısı, baskı kuvveti ile ekranın dokunmatik özelliği tam anlamıyla kullanıldığı için Affinity Photo profesyonel bir tercih olarak duruyor. PSD ve RAW gibi Photoshop ve yüksek veri barındıran fotoğraf dosyalarını da açması bir başka artısı.

Shapr 3D CAD
Fiyatı: Aylık 32 Dolar

Tabletinizi üç boyutlu modelleme için kullanmak istiyorsanız Apple Pencil’ın her türlü nimetinden faydalanan bu programa mutlaka göz atın. Ücretsiz sürümü ile denemeler yapıp programın size hitap edip etmeyeceğini anlayabilirsiniz. Dosyanızı kaydetmek içinse aylık ücreti ödemeniz gerekiyor. Ancak alıştığınız takdirde klasik anlamda fare ve klavye kullanarak tasarım yapmaya veda edebilirsiniz.

iPad Pro dünyasına nispeten uygun fiyatlı giriş yapmak için 10 inç modeli tercih edebilirsiniz. 64 GB kapasiteye sahip ürünü bu adreste 3799 liraya satın alabilirsiniz. Eğer yukarıdaki programlara ihtiyacınız varsa Apple Pencil kullanmanızı öneriyoruz. Ürünü 749 liraya bu adresten satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın