iPad’ler 2014 yılından bu yana kendi rekorunu kırdı

0

Apple’ın tablet tarafında geliştirdiği iPad modelleri her geçen gün çeşitlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni yayımlanan verilere göre Apple iPad satışları 2014 yılından bu yana en yüksek oranlara ulaştı. Bunun bir sebebi olarak koronavirüs salgını gösteriliyor.

Apple iPad satışları dikkat çekiyor

Evden eğitim sistemine geçen milyonlarca öğrenciye ek olarak bir o kadar çalışan da evden çalışan kişi bulunuyor.

Bu noktada dizüstü bilgisayarlara olan talebin artmasına ek olarak tabletlere yönelik de bir talep oluştu. Canalys tarafından yayımlanan yeni verilere göre, Apple’ın da uzun bir süredir kullanıcıların karşısına yepyeni özelliklerle çıkartmaya devam ettiği iPad’lere önemli rağbet oluştu.

Apple-iPad-satislari-00

Apple’ın dördüncü çeyreğindeki veriler kıyaslama yapıldığında oldukça ilginç sonuçları gösteriyor. Öncelikle Canalys’in yayımladığı verilerde 2019 yılının dördüncü çeyreği ile 2020 yılının aynı döneminin pazar payı kıyaslanıyor.

Apple’ın 2019 yılındaki pazar payı yüzde 40 iken 13.7 milyon yeni tableti kullanıcılarına ulaştırmış. 2020 yılına gelindiğinde ise pazar payı yüzde 36 olmasına rağmen 19.2 milyon yeni tablet satmayı başarmış olan Apple, en yakın rakibi Samsung’a da fark atmış durumda. 2020 yılının aynı döneminde Samsung’un pazar payı yüzde 19 olurken 9.9 milyon adet tablet göndermiş.

Tablet satışlarında diğer lider isimler ise ikinci sırada Samsung’un ardından sırasıyla Amazon, Lenovo, Huawei oluyor.

Cevap bırakın