IP Kamera Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

0

IP kamera, en basit tanımıyla kameraların akıllı hale getirilmiş halidir. Her bir IP kamera bireysel olarak çalışarak ağdan bir IP adresi alır. Böylece kameralara internet üzerinden uzaktan bağlantı sağlanarak, görüntü, renk, açı, çevirme gibi bir çok farklı ayar yapılabilir. Üstelik bir kayıt cihazı olmadan ağa bağlı olan bu kamerayı istediğiniz bilgisayardan veya cep telefonunuzdan izleyebilirsiniz. Ayrıca kamera kayıt cihazının bulunduğu yerin hiçbir önemi yoktur. Ağa bağlı istediğiniz yerde görüntü kaydı tutabilirsiniz. Bu da size kablosuz bir özgürlük sunar.

IP kamera çalışırken ek bir bilgisayara ihtiyaç duymaz. Çünkü kamera aldığı analog görüntüyü içindeki işlemci yardımıyla dijital sinyal haline getirir ve anlık olarak iletir. İster evde ister ofiste rahatlıkla kullanabileceğiniz IP kamera ile her yerden anlık olarak izleme yapabilirisiniz.

Kurulumu Çok Kolay Değildir

IP kamera kurulumu pek kolay değildir. İlk olarak IP kamerası modeme bağlanır ve böylece çalışmaya başlar. Eğer IP kamerayı MediaMarkt’tan satın alırsanız ücretsiz kurulum ve yerinde kullanım eğitimi sayesinde kullanmakta bir zorluk yaşamazsınız.

Satın Almadan Hangi Özellikleri İstediğinize Karar Verin

IP kamera satın almadan önce kamerada olmasını istediğiniz ve ihtiyacınız olan özellikleri belirleyin ve sadece bu özelliklere sahip olan ürünlere yönelin.

IP Kameranın Çözünürlüğü Ne Kadar?

Full HD 1080P genel olarak yeterli bir çözünürlüktür. İşinizin hassasiyeti ve stratejik önemine göre yüksek çözünürlük içeren modellere yönelebilirsiniz.

Zamanlanmış Kayıt Yapma Özelliği Var mı?

Belli bir zaman diliminde kayda başlayıp belirli zaman sonra sonlandırma yapmak istiyorsanız bu özelliğe sahip bir ürün almalısınız.

Gece Görüş Özelliği Var mı?

Eğer tam olarak ihtiyacınız yoksa bile gece görüş özelliği olan bir ürün satın almak her zaman avantajlı olacaktır.

Hareket Algılama Özelliği Bulunuyor mu ?

Genelde hareket algılama artık IP kameralarda standart bir özellik olarak dikkat çekse de önemli işleve sahiptir. Kamera özellikleri arasında en gerekli olanlardan biridir. Hareket algıladığında cep telefonunuza mesaj gönderebilmektedir.

Hatta daha da gelişmiş özellikli bir IP kamera satın alarak rüzgar kaynaklı perdenin hareket etmesi gibi hatalı bildirim gönderilmesinin önüne geçmek amacıyla hareket algılanacak alanları siz belirleyebilirsiniz. Böylece hareket algılandığı anda kameranız bu görüntüleri sizin cep telefonunuza gönderebilir.

Çift Yönlü İletişim Özelliğine Sahip mi?

Çift yönlü iletişim özeliğine sahip IP kameranız ile telefonunuz arasında sesli iletişim kurabilirsiniz. Bu özellik özellikle küçük çocuğu olan aileler için büyük kolaylık sağlar.

Cevap bırakın