iOS 9.3, OS X 10.11.4 ve WatchOS 2.2’nin 3. betaları yayınlandı

0

Ekran_Resmi_2016-02-09_16_05_38Apple, geliştiriciler için işletim sistemlerine dair en son sürümleri yayınladı. iOS 9.3, OS X 10.11.4 ve WatchOS 2.2 için gelen üç numaralı Beta sürümler, sonraki işletim sistemi sürümlerine dair ipuçları veriyor…

Mobil cihazlar için geliştirilen iOS’in 9.3 final versiyonu öncesinde yayınlanan beta sürüm, 3D Touch, uygulama geçişleri, Siri gibi yoğun olarak kullanılan uygulamarda yenilikler içeriyor. Ayrıca CarPlay, Live Photos uygulamaları da yeniliklerden nasibini alıyor. Öte yandan Gece Mesaisi özelliği için de parlaklık paleti kontrolü dikkat çekiyor. Söz konusu güncelleme, herkesin indirebileceği formda değil; UDID kaydına sahip kullanıcılar tarafından erişilebiliyor. Ekran_Resmi_2016-02-09_16_05_20WatchOS 2.2 beta 3 ise merakla beklenen bir özellikle geliyor: Apple Haritalar. Kullanıcılar, bu uygulamayı akıllı saatleri üzerinden de kullanabilecekler. Öte yandan tek bir iPhone’un birden fazla Apple Watch ile otomatik olarak eşleşebilmesini ve eşleşmeler arası geçişlere olanak tanıyan özellik de öne çıkan yenilikler arasında.

Apple ayrıca tvOS 9.2 Beta 3’ü de yayınladı. Bluetooth klavye desteği, iCloud fotoğraf arşivi gibi alanlarda yeniliklerin söz konusu olduğu görüldü.

Son olarak Mac kullanıcıları için OS X 10.11.4’ün 3. Beta sürümü yayınlandı. Güvenlik özellikleri üzerinde yoğunlaşıldığı görülen sürümde Notlar uygulamasına yeni biçimlendirme özellikleri de geldi.

İlgili sürümlerin final versiyonlarının Mart ayında yayınlanması bekleniyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın