Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiOS 9.1 yayınlandı! İşte yenilikleri…

  iOS 9.1 yayınlandı! İşte yenilikleri…

  Apple-iPhone-6s-and-6s-Plus-iOS-9Haziran ayında beta versiyonu, Eylül’de final hali yayınlanan iOS 9 işletim sistemi sürümünün en yeni güncellemesi iOS 9.1 yayınlandı. Önde gelen teknoloji şirketi Apple’ın mobil işletim sisteminin yüklü olduğu birçok iPhone, iPad ve iPod touch modeline birçok hatanın giderilmesi, yeni emojiler ve bir dizi sistemsel stabilite yapısı kazandıran iOS 9.1’in detaylarına göz atacağız…

  iOS 9.1; iPhone 4s ve üzeri versiyonlardaki iPhone modelleri, iPod touch, iPad ve iPad mini modelleri ile sonrasındaki tabletlere geliyor. Örneğin iPhone 4 sahibiyseniz iOS 9.1’e geçiş yapmanız engelleniyor. Güncellemeyi akıllı cihazlara yüklemek için ise iki yol var; birincisi ‘Ayarlar’ın açılması ve ardından da ‘Genel’ ve ‘Yazılım Güncelleme’ yolunun izlenmesi; diğer yol ise bilgisayar üzerinden iTunes bağlantısı. İlgili yönergeler bu noktalarda kullanıcılara sunuluyor.

  ios-9.1

  iOS 9.1 ile birlikte öne çıkan özellik 150’ye yakın yeni emoji. Aralarında Kabe ve tespih gibi dini alanlara vurgu yapan emojilerin de yer aldığı bu ikonlar, iOS cihazlarda yazılı iletişim açısından ilginç kullanım şekillerinin önünü açmaya devam ediyor. Öte yandan Takvim uygulaması açıldığında Ay görüntüsündeki, Game Center’daki problemlerin giderildiği kaydediliyor. Ayrıca yeni e-posta ve mesajlardan sonra son kullanıcıların silinmesini engelleyen hatanın da aralarında yer aldığı birçok sorunun gideridiği görülüyor. Ayrıca bazı konularda performans artırımları da dikkat çekiyor. Çoklu görev kullanıcı arayüzü buna örnek olarak verilebilir. Ayrıca fotoğraf ve video gibi alanlarda da doğruluk artırılıyor.

  iOS 9.1’in çok major bir güncelleme olmamakla beraber bazı temel sorunların giderildiği, cihazlara bolca emojinin eklendiği bir güncelleme olduğu sonucuna ulaşılıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN