Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelApple ile OpenAI anlaştı! iOS 18’e ChatGPT gelebilir

  Apple ile OpenAI anlaştı! iOS 18’e ChatGPT gelebilir

  Apple, uzun süredir yeni işletim sistemi iOS 18’e yapay zeka entegre etmek için birçok şirketle görüşmeler gerçekleştiriyor. Google, OpenAI ve Çin’li şirket Baidu ile görüşmeler yapıldı. Yeni bir rapora göre de ChatGPT’nin özelliklerini iOS 18’e entegre etmek için OpenAI ile anlaşmayı sağladı.

  iOS 18’e ChatGPT gelebilir

  Apple, Google ile görüşmeye devam ederken iOS 18’e ChatGPT’nin özelliklerini eklemek için OpenAI ile anlaşmayı tamamladı. Rapora göre her iki şirket anlaşmış olsa da henüz resmi bir açıklama yok. Resmi bir açıklamanın ne zaman yapılacağı ise henüz gizemini koruyor.

  Raporda OpenAI anlaşması, Apple’ın önümüzdeki ay duyurmayı planladığı yeni yapay zeka özelliklerinin bir parçası olarak popüler bir sohbet robotu sunmasına izin verecek deniliyor. Yani Apple, iOS 18’e ChatGPT tabanlı yeni bir metin tabanlı yapay zeka ekleyebilir.

  Ayrıca geçtiğimiz günlerde yayınlanan başka bir rapora göre iOS 18’in alacağı yapay zeka özellikleri kısmi olarak Apple Silicon işlemcilerden güç alarak çalışacak. iOS 18’e gelecek olan yapay zeka Apple’ın gizlilik ve güvenlik protokollerine uygun olacak şekilde yeniden tasarlanacak. Yani bu demek oluyor ki OpenAI gibi 3. parti şirketler veri toplayamayacak.

  Apple ile alakalı güvenilir bilgiler veren Mark Gurman:

  Durum özel olduğu için tanımlanmamasını isteyen kişiler, iki tarafın Apple’ın bir sonraki iPhone işletim sistemi olan iOS 18’deki ChatGPT özelliklerini kullanma anlaşması için şartları tamamladığını söyledi. Apple ayrıca Alphabet Inc.’in Google’ı ile bu şirketin Gemini sohbet robotunu lisanslama konusunda görüşmelerde bulundu. Bu tartışmalar bir anlaşmaya yol açmadı, ancak devam ediyor.

  Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN