iOS 13 video düzenlemeyi kolaylaştıyor

0

Apple, bundan birkaç yıl önce yaptığı güncellemeyle fotoğraflar için gelişmiş düzenleme araçlarını kullanıma sunmuştu. Şimdi, yeni güncellemeyle bu özellik video tarafına da getirildi. iOS 13 video düzenlemeyi kullanıcılar için daha kolay hale getiriyor.

iOS 13 video düzenleme özelliklerini geliştirdi

iOS kullanıcılar daha öncesinde videolar yalnızca kırpabiliyor ya da döndürebiliyordu. Apple ilk olarak fotoğraf düzenleme aracını geliştirdi. Kullanıcılar artık fotoğrafları kırpmakla ya da döndürmekle kalmıyor aynı zamanda farklı araçları da kullanabiliyor. Ancak, ne yazıkki video düzenleme konusunda aynı durum söz konusu değildi. Taa ki, iOS 13 video düzenleme konusunda önemli değişiklikler yapana kadar.

iOS 13 ile birlikte gelen özelliklerden biri de video düzenleme oldu. Artık kullanıcılar üçüncü parti video düzenleme uygulamaları kullanmak yerine, yerleşik araçlarla istediği birçok şeyi yapabilecek.

iOS 13 video düzenleme araçları arasında, videoyu kırpma, sesini kısma, filtre ekleme ve kontrast verme gibi detaylar yer alıyor. Tam teşekküllü bir video düzenleme aracı olmasa da basit işlemler için bu araçların oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

iOS 13 önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın