iOS 13 kullanım oranı açıklandı

0

Apple, geçtiğimiz yıl iOS 13 ve iPadOS işletim sistemini karşımıza çıkarmıştı. Şimdi ise her iki işletim sisteminin kullanım oranları açıklandı. Hem iOS 13 kullanım oranı hem de iPadOS kullanım oranı Apple’ın güncelleme dağıtımı konusundaki başarısını gözler önüne sermiş oldu.

iOS 13 kullanım oranı ile dikkat çekti

Bizler şu sıralar iOS 14’ü konuşmaya başladık. iOS 13 ile ilgili bilgiler ise gelmeye devam ediyor. Son yayınlanan verilere göre, iOS 13 kullananların oranı yüzde 92 seviyelerine çıkmış durumda. iOS 12 kullananların oranı ise yalnızca yüzde 7. Diğer iOS sürümlerinin oranı da yüzde 2 olarak açıklandı. Bu arada istatistiklerin son 4 yılın iPhone modellerini kapsadığını da belirtelim.

iOS 13 kullanım oranı

iPadOS kullanım oranı ile ilgili detaya baktığımızda yüzde 93 seviyesinde olduğunu görüyoruz. iPad’lerdeki iOS 12 kullanımı yüzde 5, diğer sürümler ise yüzde 1 seviyesinde.

Tüm iPhone modellerindeki iOS 13 kullananların oranı ise yüzde 81. Bu iPadOS cephesinde yüzde 72.

Tüm iPhone modellerinde iOS 12 için bu oran yüzde 13, tüm iPad modellerinde yüzde 16. Daha eski sürümlere baktığımızda ise bu oranlar sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 11.

Bu istatistiklerden anladığımız kadarıyla, hem iPhone hem de iPad kullanıcıları Apple’ın güncelleme takvimini yakından takip ediyor ve telefonunu güncellemeyi ihmal etmiyor.

Cevap bırakın