iOS 13 ile kullanıcılar videolarını düzenleyebilecek

0

Apple, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlik ile iOS 13 sürümünü kullanıcılara sunmaya hazırlanırken, yeni mobil işletim sistemi ile ilgili detaylar da gelmeye devam ediyor. Alınan bilgilere göre artık kullanıcılar iOS 13 ile videolarını düzenleyebilecek. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Apple, birkaç yıl önce iOS işletim sisteminde bazı değişikliklere gitmiş ve kullanıcıların fotoğraflarını düzenleyebilmelerine olanak sağlayan gibi birtakım yenilikler getirmişti. Bu şekilde ise Apple kullanıcıları üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duymadan fotoğraflarını düzenleme imkanına sahip olmuştu. Mobil işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 13 ile ilgili alınan son bilgilere göre ise artık kullanıcılar, videolarını da düzenleyebilecekler. Bu sayede iOS işletim sisteminde video paylaşımı daha efektif hal alacak. Bundan böyle fotoğraflar için geçerli olan düzenleme artık videolar için de geçerli olacak ve kullanıcılar cihazlarında bulunan videoları da düzenlemeye başlayacak.

iOS 13 ile temel video düzenlemeleri yapılabilecek

Her ne kadar iOS 13 ile video üzerinde düzenleme yapılacak olsa da bunlar temel seviyedeki düzenlemeler olacak. Bu temel düzenlemeler kapsamında videoların uzunlukları düzenlenebilecek, ses düzeylerinde değişiklik yapılabilecek, videolar kırpılabilecek ve çeşitli renk düzenlemeleri ile videolar değiştirilebilecek. Özellikle renk düzenlemeleri tarafındaki detayların merak uyandırdığını belirtmek mümkün.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın